Yer ve Duvar Karosu Modelleri

Banyo Mutfak Karoları ve Yer Duvar Karosu Çeşitleri

Banyo, mutfak, yer duvar karoları yalnızca harika görünmekle kalmayacak, aynı zamanda çok uzun süre dayanacak şekilde tasarım yapmanıza olanak sağlayacak. Yer duvar karosu modelleri lüks dekorasyon yapmak için zevkinize ve tarzınıza uygun çözümler sunmak için ideal. Çeşitli dokuları, renkleri, çarpıcı yüzeyleri ile değişken boyutlarda küçük ebat, büyük fayans, parlak, mat, metro tarzı, desenli ve ahşap görünüme kadar çeşitleri var.

Duvar Karoları ve çeşitleri

Yer karoları uzun zamandır sağlam bir favori olmakla birlikte, son zamanlarda duvar karoları gerçek potansiyellerini göstermeye başlamıştır. Porselen seramik gibi dayanıklı malzemelerden yapılmış ve koruyucu, suya dayanıklı kaplamalar içeren duvar karosu modelleri, mutfaklar, banyolar, ıslak odalar ve evin nemli olduğu diğer yerler için tercih edilen seçenek haline geldi. Ahşap, duvar kağıdı veya boyadan farklı olarak, duvar karoları havadaki yüksek nem içeriği nedeniyle zarar görmez.

duvar karosu

#  Geleneksel olarak, duvar karosu çeşitleri mutfaklarda ve banyolarda, yalnızca su geçirmez olmasından dolayı değil, aynı zamanda düşük bakım gerektiren, hijyenik, silinebilir doğaları nedeniyle kullanılmıştır. Ancak, ev sahipleri için duvar karolarını evin diğer birçok yerine de uygulama eğilimi artmaktadır. Aslında, gittikçe artan şekil, stil, renk ve doku yelpazesiyle duvar karoları, koridorlarda ve oturma odalarında bile kullanılabilir.

# Duvar karolarında ortaya çıkan bir eğilim, onları sadece ev içinde değil dış mekanlarda da kullanmaktır. Hava koşullarına maruz kalsalar bile mükemmel yapı ve çarpıcı bir görünüm sağlayacak kadar güçlü ve sağlam olduklarından, günümüzde dış mekan kullanımına uygun birçok duvar karosu bulunmaktadır. Gittikçe daha fazla sayıda ev sahibi iç ve dış mekanlar arasındaki sınırları yıktığından, birçoğu veranda alanlarına ve dış mekan mutfak alanlarına karakter getirmek için duvar seramik karoları kullanıyor.

#  Duvar karoları için bugün yer karolarından daha fazla seçenek olabilir. Seçenekler arasında büyüleyici vintage duvar karoları, desenli ahşap efektli duvar karoları, doğal taş efektli duvar karoları ve karmaşık mozaikler sayılabilir. Birçok duvar karosu, evinize farklı dokular ve stiller kazandırmak ve yorgun alanlara yeni bir yaşam alanı solumak için mükemmel bir yol olan parlak, saten, mat veya cilalı kaplamaların son dokunuşları ile sağlanacaktır.

#  Duvar karolarının parlak görünümü, modern evinizi bir üst seviyeye taşımak için şık ve düzenli çağdaş tasarımlar sunar. Belki de evinizdeki mevcut tasarım ve dekoru sade güzelliği gibi tamamlamak için biraz daha geleneksel bir şey tercih edersiniz. Tercihleriniz ne olursa olsun, sevdiğiniz bir duvar karosu bulacaksınız.

Yer Karosu Çeşitleri

Yer karoları koridorlar, girişler, mutfaklar, banyolar ve ıslak odalar da dahil olmak üzere, evin birçok alanı teras, veranda, bahçe için ‘olması gereken’ zeminler haline gelmeye başladı. Yer karosu tipik olarak daha dayanıklıdır ve genellikle harika görünmelerini sağlamak için çok az bakım gerektirir. Doğadan ilham alan karo koleksiyonlarına kadar porselen seramik gücünü doğal ahşap veya taş görünümü ile birleştiren çok çeşitli yer karoları var.

yer karoları

Yer karoları dayanıklı ve çekici porselen veya seramik malzemelerden yapılmıştır. Yer karosu son yıllarda stiller, dokular ve renklerdeki büyük artış ev sahiplerine daha fazla seçenek, daha derin tonlar, canlı desenler ve daha fazla kaplama seçeneği sunmaya yardımcı oldu. 

#  Dayanıklılığın yanı sıra, yer karoları düşük bakım gerektiren bir doğadan da yararlanır. Bu özellik, yer karolarının mutfaklar ve  yemek odaları gibi alanlar için belirgin bir seçimdir. Döşeme fayansları, suya dayanıklı kaplamalar sayesinde havadaki yüksek nem seviyelerinden de etkilenmez ve nemli ortamlarda kolayca çözülebilecek yer karoları her alana uygun, çok yönlüdür.

yer karosu modelleri

#  Düzenli bir görünüm arayan ev sahipleri için yer karoları ideal çözümdür. Bunun nedeni birçok yer karosu Doğal Ahşap döşeme aralıkları gibi duvarlarda kullanım için de uygun olmasıdır. Neden aynı anda hem birlik hem de çeşitlilik yaratmak için fayansları karıştırmayı ve birleştirmeyi denemiyorsunuz? Duvarlarda 60×30 parlak beyaz döşeme ve zeminde 60×60 siyah mat döşemesi kullanmaya ne dersiniz? Ev tasarımı söz konusu olduğunda zevkler önemli.

#  Ev için yer karoları banyolar ve odalar gibi düşük yaya trafiğine sahip alanlar için en uygun olan çeşitli kalınlıklarda mevcuttur. Sırlı porselen yer karoları yoğun aile mutfakları, sosyal alanlar ve koridorlar gibi daha yüksek yaya trafiği olan alanlar için idealdir. 

#  Yer karosu söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşit var. Basit ama desenli, otantik ahşap görünümleri ile doğal koleksiyonlar ve gerçekten neredeyse ayırt edilemeyen mermer görünümlü Calacatta çeşitleri var.

Mutfak Fayansları

Mutfak fayansları, mutfak için yer ve duvar karosu evin sosyal sıcak noktası haline gelen bir yere bir kişilik eklemek için mükemmeldir. Mutfak duvarı seçenekleriyle, özellikli duvar karoları tezgah arası için mükemmel bir karodur. Mutfak karoları ile zamansız klasik metro ve cam mozaik serilerindeki her şeyi içerir. Geniş yer ve duvar karoları hayalinizdeki mutfağı oluşturabilirsiniz.

Mutfak fayansları, buharlı ve nemli ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmış, güçlü ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş, hareketli  mutfak alanları için idealdir. Doğal ahşap gibi diğer malzemelerden farklı olarak mutfak fayansları zorlu koşullarda çözülmez ve uzun ömürlü seçimler yapılır. Mutfak karoları da mükemmel görünmek için çok kolaydır, az bakım gerektiren, kolay temizlenen yüzeyler sayesinde hızlı bir şekilde silinebilir ve mutfağınızın temiz ve hijyenik kalmasına yardımcı olur.

#  Mutfak için duvar karoları genellikle 8 mm veya daha az, oldukça incedir. Bu onlara daha hassas bir görünüm kazandırır ve mutfağınızın daha geniş ve büyük görünmesini sağlar. Mutfaklar için yer karoları sert aşınma yönünü arttırmak ve karonun evin nispeten yoğun yaya trafiğinin kalbine müdahale etmek için gerekenlere sahip olmasını sağlamaktır. Evinizdeki en işlek odalardan birinde kullanıldığında, yer karoları diğer genel mutfak yer döşemelerine göre çok daha dayanıklı olabilir.

#  Günümüzde pek çok popüler mutfak fayansı türü olsa da, mozaik fayanslar en çok sevilenler arasındadır. Mozaik karolar, ev sahiplerinin mutfağa aşırı çaba sarf etmeden, oldukça karmaşık bir görünüm elde etmelerini sağlar. Mozaik mutfak fayansları için tek seçenek değil, metro tarzı da mutfak alanları için en iyi seçenek.

#  Ev sahipleri, çok çeşitli mutfak fayans boyutları, stilleri, malzemeleri ve kaplamaları arasından seçim yapar. Çoğu mutfak fayansı dayanıklılığından dolayı seramik veya porselenden üretilir ve çeşitli sonuçlar için mat, parlak veya yarı cilalı bir kaplama kullanılır. 

#  Mutfak karoları, yemek sandalyeleri çekilirken bile çizilmeyecek veya hasar görmeyecek sağlam malzemelerden yapılmış mutfak alanlarına mükemmel şekilde uyar. Duvarlarınızı ve zeminleri çarpıcı ve büyüleyici desenleriyle anında gerçek konuşma noktalarına dönüştürüyor. Uzun ömürlü, güzel ve çarpıcı mutfak tasarımı için desenli Fayans seçin.

Mutfak fayansları çeşitleri için seçenekler, mutfak duvar karoları, mutfak zemin kaplaması, kaymaz mutfak fayansı, mutfak metro fayansları, Mutfak seramik karolar, altıgen mutfak fayansları, mutfak cam mozaik karo, desenli mutfak karo döşemesi, Mutfak ahşap efektli fayans, mutfak garnit karoları, traverten mutfak seramik karosu, parlak ve mat mutfak fayansları

 

Banyo Karoları ve modelleri

Banyo Fayansları ve banyo için yer duvar karoları son derece pratik bir döşeme seçimdir. Hem duvar, hem de zemin için uygun geniş bir banyo karosu tasarım ihtiyaçlarınız için renk, şekil, stil, kaplama ve desen ile banyonuzun görünümüne değer katar. Modern ve çağdaş, klasik ve geleneksel mi arıyorsunuz?

banyo fayansları nasıl seçilir

Banyo karolarını diğer yer ve duvar kaplamaları türlerine göre tercih etmenin birçok faydası vardır. Muhteşem banyo görünümlerine ek olarak, banyo karosu son derece hijyenik bir temizlik özellikli doğadan faydalanarak banyolar için ideal seçimdir. Güçlü, koruyucu kaplama sayesinde, banyo karoları çok az bakım gerektirir ve taze ve temiz görünmelerini sağlamak için çok az çaba gerektirir. 

#  Banyo karoları hızlı ve kolay bir şekilde temizlenebilir, bu da sabun veya su izleri için endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Birçok banyo fayansı, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile ünlü seramik veya porselenlerden yapılmıştır. 

#  Banyo karoları, birçok farklı doğal malzeme formunun görünümünü, tipik olarak yüksek nemli ortamlara uygun olmayan banyo ve yıkanma alanlarına dahil etmek için benzersiz bir fırsat sunar. 

Örneğin doğal ahşap nemli ortamlarda kolayca zarar görebilir, ancak hem duvarlara hem de zeminlere uygun olan dış görünüşü gerçekçi görünümlü ahşap desenleri ile bir araya getirmek mümkündür. 

#  Banyo karoları hayalinizdeki banyoyu kendi tarzınıza göre kendi düşüncelerinize göre dekore etmenizi sağlar. Banyo karoları ile, hem duvar hem de zemin üzerinde eşleşen stillerle kusursuz bir görünüm oluşturmak için renkler ve boyutlar birleştirilebilir. 

#  Günün sonunda banyoda dinlenmeyi, rahatlamayı sevenler için,  sakinleştirici tonları gök mavisi, deniz mavisi, beyaz ve daha pek çok şeyle bir zen hissi uyandırır. Belki de aydınlık, açık, ferah ve taze görünümlü bir banyo alanı mı arıyorsunuz? Beyaz, bej ve krem ​​renkli fayanslara sahip banyolar için düzenli ve basit bir görünüm sunar.

banyo seramik karo örnekleri arasında seçim yapabileceğiniz  banyo duvar karoları, banyo yer karosu, kaymaz banyo fayansları, banyo metro fayansları, banyo seramik karoları, banyo seramik çeşitleri, banyo altıgen fayanslar, banyo desen döşemesi, mozaik banyo karosu, porselen banyo karoları, banyo çinisi, mat ve parlak banyo karosu

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagramlinkedin  pinterest

Yer Duvar Karosu Çeşitleri ve Örnekleri

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!