Yer Seramikleri

Yer Seramikleri

Yer Seramikleri & Seramik Çeşitleri ve Seramik Karo Fikirleri

Yer Seramikleri Modelleri ile Kendinize bakmak, kişisel bakıma ve günün her anını yasamak sadece sağlıklı bir alışkanlık değil, beden ve zihinsel bir yenilemede gereklidir. Bu nedenle banyo ve yer döşemlerinde modern yer seramik çeşitleri ile kullananlar için maksimum seviyede rahatlık ve huzur için yasam alanında teşvik edilmek için tasarlanmalı.

Lüks yer seramikleri çeit, model ve örnekleri yasadığımız tüm mekan zeminlerinde refah bir yasam alanı olmasına yol açmalıdır. Modern seramikler biz insanlara ödüllendirici koşulları sağlamak için zemin, duvar, banyo tasarımı, işlevlik, estetik ve kolay bakım içermelidir.

Yer Seramik modelleri ve Tasarımları

en şık ve en çok tutulan Seramik fayans çeşitleri her zaman hayatımızı iyileştirmek ve her zaman kırık seramik, tadilat, leke tutma , yanma ve sağlamlık niteliği ile performanslı niteliğe sahiptir. Bu tabiki her seramik için değil büyük ebatlı seramikler için gecerlidir ki; o da modern denecek kadar lükstür.

Yer seramikleri başlıklı bu yazımda sizlere belkide inanamayacağınız, belkide şaıracağınız devrim niteliği oluştuıracak seramik modelleri hakkında bilgi vereğim. Belki piyasada yer döşmeleri için bir çok seramik çeşitleri mevcuttur. Modern tasarımlar oluştıuracak ve dekorasyon alanında birçok kaplama işlemi yapmanıza neden olacak yer duvar seramiklerini  nasıl kullanabilirsiniz.

# İpucu vereyim ki bu seramikler hem ince, hem büyük ebat, hem yanmaz, kırılmazlık özelliğinin yanı sıra leke tutmama özelliği ile bir çok avantajı barındırıyor. Yazımı sonu kadar okuduğunuzda  yok artık diyeceksiniz ! Peki hangi seramik marka ve firma ürünleridir bunlar?

2018 en trend yer seramikleri ve Seramik önerisi

Hepimiz günlük yasam sürdüğümüz ev, işyeri, ofis ve sosyal alanların genelinde banyo yer duvar seramikleri, mutfak yer duvar, işyeri zeminleri, avm, restorant zemin döşemelerinde seramik kaplıdır. Her ne sebepten olursa olsun bir eşya çekmede seramik üzerinde çizikler oluşur.

Çay yada kahve lekesi, endüstri alanında kimsyasal içerikli zararlı maddeler, yoğun insan trafiği olan mekanlarda ayak izlerinden seramikler yüzeyinde deforme olup matlaşmalar oluşur, yada yüke maruz kalıp seramik üzerine düşen ağır bi kırıcı ile altında boşluk olmasada çatlama ve kırılmaya sebep olur. Sizde bazı araştırmaya girersiniz.

 • Leke tutmaz Seramik hangisi?  
 • Çizilmeyen seramikler
 • Kaymayan Seramik hangi marka?
 • Kırılmaz seramik varmı?
 • Çatlamaz seramik

Bütün bu yasanan problemleri çözmek artık kolay. Seramik piyasasında belki ön plana çıkmasada tüm dekorasyon, tadilat ve modern projelere cevap verip seramik fayans döşeme alanları dışında, mobilya kaplamaları için çözümler sunuyor. Bu yer seramiklerini bulmak o kadarda zor değil.

Modern Yer  Seramik markası ve firmaları

Türkiyede en iyi seramik fabrikası olup yer duvar seramik karo imalatı ile herkesin bildiği “çanakkale Seramik” ismi adı altında Kalesinterflex adlı yazımda detaylarına bulabilirsiniz. Ayrıca yine italyan firması olan GranitiFiandre geniş  renk ve ürün seçeneği ile banyo yer duvar, mutfak mobilya kaplama, dış mekanda tüm alanlar için her mekana, her zevke uygun yer karoları var. Lea ceramiche yine itan firması yine maxsimum  ebatlı iç mekan ve dış mekan kaplamaları ile renk ve model pörtföyü, her alanda yer döşemesi yapılabilir ürünler.

Modern ve sıradışı bu lüks yer duvar seramikleri  3 mm den 6 mm kalınlığa kadar olup 1000×1500 mm uzunluğunda olması ile porselen ve dirençli olup esnek olmasının yanı sıra ışık geçirgenliği ile mimari tasarımlara olanak sağlıyor. Büyük ebatlı esnek olmasının özellikleri daha yekpare kaplama yapma imkanı veriyor. Buda demek oluyorki daha az derz ve kirlenmeye yüz tutmayan zeminler oluşuyor. Kırılmaz, yanmaz, leke tutmam özelliği ile işte ispatı videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Kırılmaz, Yanmaz, Leke Tutmayan yer duvar seramik modelleri

Devrim yaratan laminasyonu ile sadece yer duvar döşemelerinde değil aynı zamanda iç mekanda bir çok kaplama ürünü olarakta kullanılmaktadır. 300×150 ve 300×100 formatlarında zemin ve duvar karoları kaplamlarda sınır tanımıyor. Büyük  ebatlarında zemin ve duvarlar için porselen seramik. Boyutları fark yaratan tüm projelerde,  mimarlar için yeni standardı belirledi.  Tasarımınız için büyük esneklik ve fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için büyük özgürlük sunar . Sadece 6 mm kalınlığında olup, henüz hiç düşünmediğiniz bile olsa, tüm mobilya uygulamalar için hafifliği ve dayanıklılığı garanti eder !

2018 Modern Yer Seramik Modelleri için tıklayın

Seramik Modelleri ile Mobilya Tasarımı

Evdeki vazgeçilmez bir eşya olan masa seramik kaplaması, malzeme formunun ve estetik zarafetin hissini koruyarak, aşınmadan, emici olmayan, anti-bakteriyel, temizliği kolay ve değiştirilemez bir ustalıkla etkilenen bir başyapıt haline gelir. Ev mobilyası, en değerli mermerleri, zamanın geçişiyle aşınan taşları ve en yeni iç tasarım trendlerini yorumlayabilen, nadir bulunan güzellikteki yüzeyleri yaratır bu seramikler:

Mükemmelliğini yansıtan yüce bir sanat. Çok çeşitli uygulamalara izin verir, seramiktasarımcılara fikirlerine şekil vermek için en iyi yaratıcı özgürlüğü ve teknolojik desteği sunar.

“işte ince olup sağlamlığı, esnek olması ve ışık geçirgenliği bu videoda izleyin.”

Sadece 3, 5, 6 mm kalınlığındaki seramikler, malzemelerin görünümünü gelişmiş, yenilikçi bir teknolojiyle birleştirir. Bu üstün teknik özelliklere sahip yüzeyler oluşturur. Çizilmeye, aşınmaya ve agresif kimyasallara karşı su geçirmez ve dayanıklı olan porselen modern seramik  çok yönlülüğüne ve geniş kapsamlı potansiyeline dair somut kanıtlardır. # işte kanıtlar

en trend Modern Seramikler teknolojisinin esnekliği, tüm mobilya kaplamasına uyarlanmasına izin verirken, basit zeminler ve duvarlardan geniş veya küçük yüzeyler ve mobilyaya kadar çeşitli uygulamalara kadar projeler üretiyor.

Hafifliği ve teknik performanını birleştiren modern seramik konspti kullanarak daha ferah, geniş, şık mekanlar yaratmak mümkün. Malzemenin üretiliş doğası ile tasarımcılara hiç mekan tasarımında o kadar olanak sağlıyorki kavisli olmasının yanı sıra ışık geçirgenliği sayesinde  dekorasyon alanında daha çok imkanla, daha çok kullanmaya davetiye çıkarıyor. Bu seramikler hayale ürünü değil kaleseramik çalışanları ve kalesinterflex özelliklerini bilen kişiler daha net anlayacaktır.

Havaalanları, ticari alanlar, oteller ve iş merkezleri, avmler  geniş teknik seramik modelleri uyumlu bir diyaloğa sahip. Yüksek trampling ve yoğun trafiğe sahip mekanlar için ideal çözüm olan geniş alanlar için kaliteli kaplama sağlar ve her bir alanın gösterilip benzersiz hale getirildiği homojen ortamlar yaratır.

istanbul seramik ustası

Yer Seramik temizliği sağlıklı yaşam ve kişisel bakım alanı, kamusal ve özel ortamlarda yeni “sağlık” çözümlerini koordine eden banyo zeminleri ve duvarları ile evin kahramanı olmak için yeni yorumlara açılmaktadır .
Estetik ve fonksiyonların sürekli geliştiği bir mekan olarak banyonun evrimine özen gösteren  porselen eşyalarda banyo zeminleri ve duvar karoları, yer seramik modelleri yeni iç tasarım çözümleri ile yaratıcı bir şekilde yorumlanabilecek şekilde sunuyor.

Banyo zemini ahşap fayanslar, mermer, taş veya beton ile, modernlik adına farklı bir estetikle karakterize olan dekorasyon için duvar karoları veya seramik karolarla birleştirilebilir.

2018 in en güzel Mutfak yer seramik karoları yeni alışkanlıkları ve yaşam tarzları göre, aile ve arkadaşlar ile mutfak deneyimleri tatma zevkini karşılamak için elinden ufuklar genişletiyor olan toplantı ve paylaşım için bir boşluk karakterize etmektedir. Mutfak fayans seramik sorunsuz tasarım ile bir ortamda daha açık ve yaşam alanına bağlı merkeziliğine vurgulayın.

İşlevsellik ihtiyacı, çağdaş tasarımın farklı tatlar ve stillerle uyumlu çözümleriyle birleştirildi ve tam da burada, yeni mutfak fayans koleksiyonlarının doğal yerlerini buldukları yer mutfaktır .

YER SERAMİKLERİNDE MERMER ETKİSİ

Porselen karo, mermer efekti Seramik tahıl, nüanslar ve tonu farklılıkları uyumlu bir denge ile doğal mermer zarif güzelliği artırır.  Tüm Projeler  zemin ve duvar kaplamaları için farklı boy ve renk, çok çeşitli, tüm ışıklı güzelliğini ortaya çıkarır. Mermer efektli Porselen Seramik dönen yüksek teknik performans ile seramik yüzeylerde harika sadakat ile çoğaltılabilir onun daha teknik ve performans kapasitesi, içinde, yetenekli konut ve ticari ortamlarda özel bir cazibe.

seramik döşeme

Modern ev dekorasyonu hem grafik hem de renkler için son derece doğal ahşap görünümlü porselen yer seramikler ve ürünleri önermektedir . İlham ağacından meşe. Doku, meşe ağacını, damarlar ve deniz mili bakımından zengin eksenlerle sadık bir biçimde yeniden üretir.

Gerçek kahramanın, malzemenin kendisi olduğu basit bir estetik görünüm.  Dokunsal ve biraz yıpranmış bir görünüm, yüzeyi sıcak ve misafirperver hale getirir. Doğa kadar son derece sadık olan renkler, doğal çekicilikle dolu bir alanı yeniden tanımlar.

2018 Ahşap Görünümlü Seramik Modelleri

Ağacı yorumlamak doğadan esinlenen Porselen Seramikler zarif tonları ve antik tezat esinlenerek doğal hayatı ssevenler için orijinal ahşap türlerden oluşmaktadır: ahşap tonları güçlü kişiliğe sahip yaşam tarzı ortamlar için modern tasarım rastgele iç içe duruşu ile ahşabın sıcaıklığını hissedin.

En son moda trendlerine ve iç tasarıma göre, zeminler için tasarlanan hem zemin hem de duvar karoları , porselen seramikler dekoratif desen ve modern görünüm için tasarlanmıştır

Yeni yer seramik karo koleksiyonunda, mermerin ebedi klasikliği, damarları ve eşsiz estetiği yer alıyor. En saf beyazdan en yoğun griye ve çoklu formatlara kadar beş renk, yeni bir zarafet fikrini taşıyan değerli ve modern yüzeyleri tanımlar.
Dekorasyon ve tasarımlarda önerilen dekore edilmiş zemin, küçük mermer terAsları çimento yüzeyine yerleştirme tekniğini hatırlatıyor.
Bir porselen karo, mermer efekti onun grafiksel çeşidi ve iki farklı yüzeyler, cilalı ve mat sayesinde böylece iç tasarım ve yaşam tarzının en son gereksinimlerini karşılayan, en klasik , tadilat ve tasarım için izin verir.

METAL ETKILİ YER SERAMİK KARO MODELLERİ

Porselen taş metal etkili Seramik değişen renkler ve renk çelik, demir ve bakır çarpıcı parlaklık yorumlar.
Doğal ve endüstriyel bir ruh, porselen kum taşındaki yüzeyleri, metalik bir etki ile karakterize eder, bu da, kazınmış veya hafifçe aşınan etkileri yeniden üretir, bu malzemenin farklı işlemlerinden ve kaplamalarından esinlenen doku ve dokular ile birlikte.

Metalin güçlü ve etkileyici karakteri, diğer ahşap veya taş efektli yüzeylerle birlikte kullanılabilecek orijinal bir ürüne dönüşür, eklektik ve çağdaş ritimleri takip eden bir karışım fikrini izler, her zaman porselen seramik karo yüksek performansları ile desteklenir. Konut ve ticari alan, banyo, mutfak için ideal modern tasarım sağlar.

yer seramikleri

ahşap efektli porselen seramik modelleri yeni önerisidir . Sıcak renkler, belirli bir yarı saydam etkiyle daha da doğal hale getirilir, bu da yüzeyin parlaklığını net bir şekilde ortaya çıkarır. Rahat ortamlar ve her türlü mobilya ile uyumludur.

Yaşam alanında yer için rahatlama arayanlara eşlik eden arzu oda zemin yatak odası sıcaklık ve pratikliği aktarabilecek estetik ahenkli porselen,.
Seramik çok yönlülük ve güzellik sunmak için daha iyi doğallık ve ahşap efektli yüzeylerin cazibesi, taş, mermer ve beton üzerinde yeniden çalışma odası zemin yatak direnci, dayanıklılık ve kolay bakım teknik performansını birleştiren.
Doğal ham malzeme esinlenerek ya da klasik dekorasyon aynı anda geri karakterize yüzeylerin rafine varyasyon odası kat daire eşsiz bir çekicilik ve çekicilik verir.

Travertenlerin en belirleyici ve karakteristik niteliği (dik damara kesilmiş) işleme tasarım ve dekorasyon da ortaya çıkmaktadır: Seramik Porselen kum taşları sesleri boğuk olan damarlar daha hafif olur ve çağdaş zevklere hitap eder.

Kolaylık ve üstün teknik özelliklere sahip klasik biçimlerinden geleneksel büyük plakalarda işlenmiş ve pişmiş sıcak kavramına bağlı Porselen Seramik son nesil.

Granit döşeme giydirme cephe sistemlerine oranla daha ekonomik olabilen yapıştırma yönteminde esas olan, yapıştırılacak yüzeyin yeterli düzgünlükte ve sağlamlıkta olmasıdır. Unutulmamalıdır ki; dış mekanlardaki granit seramik kaplamalar özellikle düşey (duvar) yöndeki kaplamalar fiziksel etkilerden en çok etkilenen yerlerdir. Bu nedenle uygun işçilik, uygun kullanım ve uygun malzeme ile ancak sağlıklı bir kaplama yapılabilir. Bu yöntemde, granit seramik karo, yapının estetik problemlerinin tamamen, yalıtım problemlerinin ise kısmen çözülmüş olmasını sağlamaktadır. Dış Mekan Granit Seramik Döşeme İşlem Sırası; Cephenin sıvası yok ise en az 400 dozlu kireç katılmadan çimento harcı ile 2,5 -3 kalınlığında tam şakulünde kaba sıva yapılır. Şayet cephenin sıvası önceden yapılmış ve içerisine kireç katılmış ise bu tür yüzeyler üzerine yapıştırma yöntemi ile granit seramik kaplamasının yapılması bazı sakıncalar doğurabilir. Çünkü kireç suyun etkisi ile zamanla gevşeyecektir. Dış cephelerde kireçli sıvalar sağlam yüzey teşkil etmezler. Sıva tabakası tamamıyla sökülmelidir yerine yeniden 400 dozlu çimento harcıyla sıva yapılmalıdır. Kaplama öncesi yüzeye, aderansı artırmak için bir gün içerisinde yapılacak yer kadara Kalekim Astar sürülür. Ortam sıcaklığına göre astar uygulamasından yaklaşık 40 dakika sonra kaplamaya geçilir. Kaplamada kullanılan Granit yapıştırma harcı, kaplama yüksekliği zeminden 15 mt. Yüksekliğe kadar en fazla ebadı 60x60 cm olan granit seramikler, 15-30 mt. Yükseklik arasında en fazla ebadı 40x40 cm olan granit seramiklerin yapıştırılmasında kullanılır. Dış cephelerdeki granit seramikler, flex granit yapıştırma harcının haricinde başka bir yapıştırıcı ile asla döşenmemelidir. Granit Kaplama mutlaka kombine metodu ile yapılmalıdır. Güneş ve rüzgara açık olan cephelerde yapıştırma harcı duvara sürülüp tarak çekildikten sonra en fazla 10-15 dakika içerisinde uygulama bitirilmelidir. Aynı üslupla tekne içerisinde hazırlanan harç 1-1,5 saat içerisinde tüketilmelidir. Bu süreler geçirilir, harç üzerinde kabuklaşmalar oluşmaya başlar ise, harç kullanılmamalıdır. Ebatları 30x30 cm’nin üstünde olan granit seramiklerde 10 mm. Diş ölçüsüne sahip çelik taraklı mala kullanılmalıdır. Yeni yapılan cephe sıvası mukavemetini (dayanımını) kazanması için ortam sıcaklığına göre 2-3 hafta bekletilmelidir. Bu süre içersinde sıva sabah-öğlen ve akşam sulanmalıdır. Granit seramikler özellikle parlağını uygularken yüzeyin tam şakülünde olması seramiğin de aynı düzlemde uygulanması çok önemlidir. Seramikler arasındaki 1-2 derece kaçıklıklar da bile güneşli havalarda cephenin bütününde kötü görüntüler elde edilebilir. Dolayısıyla cış cephede granit seramiği uygularken aynı düzlemde olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Yapının dış cephesi geniş bir yüzey ise bina hareketlerine karşı kat döşemelerine denk gelen kısımlarda (yatayda) genleşme derzleri yapılmalıdır. Dış Mekanda Hangi Granit ve Seramik Kullanılmalıdır? Dış mekanda yada dış cephe duvarda seramik yada granit kaplama düşüncesindesiniz ve hiç bi fikriniz yoktur. İlk yapmanız gereken malzeme seçiminde görsel olarak yüzey görüntüsü olmamalıdır. Dış mekanlar iç mekanda kullanılacak seramiklere nazaran bir çok özelliği ile farklıdır. Ülkemizde iklim koşulları ile 4 mevsim yasadığımız için seçilecek dış mekan ürünleri porselen içerikli, sıcak ve soğuk hava koşullarına dayanıklı olmalı. Granit seramikler genelde porselen içerikilidr ve su geçirmeye karşıda minumum derecededir. Dış mekanda , teras, bahçe, balkon zemininde kullanılacak granit modelleri kaymaz özelliği içermeli. Dış mekan kaymaz seramikler genelde rustik ve tutma özelliği ile üretilmektedir. Günümüzde seramik firmaları dış mekanda kullanılacak granit modelleri olarak artık daha kaliteli ve her tarza zevke uygun olarak ahşap görünümlü, doğaltaş, 60x120, 60 x 60 granit modelleri üretilmektedir. Dış Mekan Granit Döşemede Hangi Marka Yapıştırma Harcı Kullanmalı ? Hiç şüphesiz ki dış mekanlarda olan teras, veranda, bahçe, cephe granit kaplamaları dış alanda her türlü hava koşullarına maruz kalacağı için kullanılacak yapıştırma harcı kaliteli olmak zorunda. Sıradan kalitesiz ismi kanıtlanmamış yapıştırma harcı kullanmak ilerde dökülme ve kabarmalara yol açacaktır. # Peki granit için hangi yapıştırıcı kullanılmalı ? Flex türü esnek olan granit içerikli üretilen yapıştırıcı kullanmak hem sağlam hemde dayanıklı bir uygulama sağlayacaktır. Bunun içinde granir döşeme ustasından fikir alıp ona göre seçim yapmalısınız. Dış Mekan yer duvar sırlı ve düz granit döşeme modelleri

Malzeme yüzeyi ve doğal renkler neredeyse doğal, neredeyse şiirsel bir ruh haliyle bir koleksiyon haline getiriyor. Seramik ve fayans eski topraklardan esinlenerek, toprakta kil karışımlarında ve pigmentlerle renklendirilmiş doğal karışımlardan esinlenerek tüm banyo, mutfak tasarımı için ideal
Yüzeyin tonal varyasyonları, porselen taş zeminlere neredeyse dekoratif bir görünüm kazandıran poz içinde kromatik bir hareket oluşturur .

Yapıştırma Yöntemi ile Dış cephede Granit Seramik Kaplama Yapılması

Porselen seramik işçiliğindeki duvar karoları ve iç katlar , kişisel, rahat ve zarif, mahremiyet, rahatlık ve rahatlamaya ayrılmış alanlar için özel çözümler sunar.
Mükemmel malzeme, performans ve estetik kesme kenarı kullanılarak yapılmış. Seramik koleksiyonları tasarım ve şekil vermek için tasarlanmış bir teknoloji sentezini temsil banyo, mutfak ve ortak ve ticari bir ortamda herhangi bir proje için özel çözümler: ‘den Dükkandan restorana, sağlıklı yaşam alanına, iç mekan talep Trafiğe ve dışsal streslere karşı dayanıklı, rafine ve çağdaş bir görünümün seçilmesiyle birlikte bir gereklilik haline gelir.

Hem grafik, hem de renkler için son derece doğal ahşap görünümlü porselen taş ürünleri önermektedir . İlham ağacından meşe. Doku, meşe ağacını, damarlar ve deniz mili bakımından zengin eksenlerle sadık bir biçimde yeniden üretir. Gerçek kahramanın, malzemenin kendisi olduğu basit bir estetik dil.

Dokunsal ve biraz yıpranmış bir görünüm, yüzeyi sıcak ve misafirperver hale getirir. Kaynaklandığı malzemeye son derece sadık olan renkler, doğal çekicilikle dolu bir alanı yeniden tanımlar.

Ruhu ve doğal çekiciliği olan, betondan etkilenen porselen seramikler zemini . Dokunmaya hafif ve yumuşak bir doku, nötr ve rafine edilmiş renklerin derinliğinde çözülür. Mozaik , yüzeyin canlı nüanslarını arttırır.

YER SERAMİK TASARIMINDA AHŞAP ETKİSİ

Porselen taş ahşap etkisi yer seramik çeşitleri yüzey üzerinde ısı ve farklı nitelikte ahşap esansları damarlarında değişkenliğini üretir. Yüzeylerin ve boyutların bir karışımı yeni renkler ile yorumlanmış hoş aşınma etkilerini çağrıştırır veya ahşabın doğal güzelliğini orijinal tonlarında sızdırmaz.

Ahşap görünümlü porselen koleksiyonları, porselen kum taşının teknik avantajlarını, ilham aldığı malzemenin değeri ve zarafeti ile hayatın sıcak ve örtülü atmosfere kavuşmasını sağlar. Temel ve çağdaş bir tarza sahip banyo, mutfak, yatak odası ve yaşam alanlarında zemin ve duvarlar için idealdir.

Doğadan gelen bir hikayenin kahramanıdır. Kesin ve işlenmiş, boyanmış ve çizik, tozlanmış ve yağlanmış. Damarlar tasarım  karo içinde porselen : her bir seramik mekanı zenginleştirmek için mümkün bir işareti olur.

Porselen yer seramikleri
 • 60×120 yer karosu
 • 120×240 yer duvar seramikleri
 • 1000×3000 porselen seramik
 • 30×60 yer seramiği
 • 60×60 seramikler
 • 70×70 seramik örnekleri
 • 90×90 porselen karo
 • 45×45 banyo zemin seramikleri

Çalışmalarımızı Ayrıca daha detaylı bilgi sahibi olmak için ANASAYFA‘ yı tıklayarak İletişim hattımızdandan hizmet talebinde bulabilirsiniz.

Umarım Yer Seramikleri başlıklı bu yazımı faydalı bulmuşunuzdur. Teşekkürlerinizi Yazımın Ne kadar faydalı olduğunu Google’a göster butonunu kullanıp google‘a göstererek edebilirsiniz.

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin  pinterest

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!