Seramik Döşeme

seramik döşeme

Seramik Döşeme | En uygun Seramik döşeme işçilik fiyatları

Seramik Döşeme işyeri, daire, bahçe, sosyal alanlar, restorant, cafeterya zeminleri seramik döşenmesi ile mekanlara değer katar, buda kaliteli işçilikle uyum içinde döşenmiş olması görsel olarak şık ve modern görünüm sağlar. Seramik ebatları duvarlarınıza zeminlere daha ferah görünüm ve ruhunuza hitap eden, sizleri pozitif bir enerjı katmayı sağlayan tasarımlara olanak verir.

Seramik döşemeleri eskiye nazaran daha farklı uygulama metodu gerektirir. İç mekan ve dış mekanlarda kullanılacak seramikler ile kaplama esnasında seramik modelleri ve cinsine uygun yapıştırma harcı kullanmakla birlikte büyüklüğüne uygun sistemde seramik uygulama yapılması gerekir. Buna istinaden seramik döşeme işçilik fiyatı dahi farklılık gösterir.

Seramik Döşeme | En iyi Seramik döşeme işçilik fiyatları

Seramik döşeme fiyatları

Seramik döşeme fiyatları mekanın zemin konumuna göre değişken olur. Seramik yapılacak alan düzgün ve seramik uygulama tekniklerine uygun düzgünlükte olmalı. Seramik işçilik fiyatları m2 üzerinden hesaplanır. Eger ki eski seramik kırım işleri, sap atma ve diğer ön aşamalar gerektiriyorsa bu seramik döşeme fiyatından extra ücrete girer.

Ortalama 50 m2 üzeri seramik kaplama işleri için 30 tl başlayan fiyatlar ile büyük ebatlı seramik modellerinde  ise yine ücretlendirme değişir.

Antre ve Koridora Seramik Döşeme

Antre, koridor giriş kapısının ilk açıldığı bölümdür. Koridor ise odalara açılan,dar uzun odaları birbirine bağlayan bölümdür. Bu bölümler suya ve neme çok az maruz kalan bölümdür. Ancak giriş ve çıkışın yoğun olduğu bölümler buralardır. Antre ve koridor çoğu zaman seramik döşeme yapılır.

Antre ve koridora seramik döşeme yapılacak seramikler yüzey aşınıma dayanıklı olmalı. Çünkü yürüme oranı çok fazla olacağı için zaman içerisinde aşınma ile karşı karşıya kalmamak için sır tabakası aşınmalara karsı porselen içerikli seramik seçimi tercihi doğru olacaktır.

seramik döşeme ustaları

Antre ve koridor zeminlerine bazen parke yapma tercihide olabiliyor fakat parkeler suya neme ve aşınmaya dayanıklı yüzeye sahip değiller onun içinde uzun vadeli kullanım için antre ve koridorda  seramik döşeme yapılması en doğru seçimdir.

Teras ve Balkona Seramik Döşeme

Teras ve balkonlar yapıların dış cephelerinde açık ve kapalı çıkmalardır. Açık veya kapalı olmaları değişkenlik göstermesine rağmen, balkonlarda soğuk, sıcak, rüzgar, kar, yağmur vb dış etkilere yani açık olmasına rağmen, teraslara nazaran dış etkenlere daha az tesir altında kalır. seramik döşeme yapılması için yapılması gerekenler;

Teras ve balkon Seramik döşeme yeni Seramik Modelleri tarafımızca en itinalı şekilde sorun yasamayacağınız şekilde uygulanır. Teraslar genelde üzeri açık ve yağmur, kar ve güneş gibi hava koşullarına maruz kalan mekanlardır.

Balkon ve Terasa seramik Döşeme Nasıl Yapılır ?

Teras seramik döşeme ve teras seramik yenilemede en önemli işlem izalasyondur. İzalasyon yapılmayan bir teras uzun vadeli kullanışlı olmaz. Zemin sap atımı ve seramik öncesi düzelte işlemi bitikten sonra duvarlara belli bi mesafeye çıkacak kadar 1 gün aralıkla 2 kat sürülmelidir.

Terasta izalasyon sonrası döşeme yapılacak en iyi seramik markası ne olursa olsun dış mekana uyumlu flex seramik yapıştırma harcı tercih edilmelidir. döşeme bittikten sonra yine derz boşlukları derz arası temizleme sonrası alttaki seramik yapıştırma harcı ile temas edecek şekilde iyice yedirilmeli ve yine flex derz dolgu kullanılmalı

seramik döşeme

Teras ve balkona seramik döşemede uyulması gerekenler?

 1. çok iyi analiz edilmeli ve terasa uygun malzeme seçimi yapılmalı
 2. su, nem ve ısı yalıtın izalasyonları yapılmalı
 3. tesviye beton dozajı en az 350 dozlu olmalı
 4. seramik döşeme öncesi mutlaka astar sürülmeli
 5. zemin duvar bileşim yerleri ve süzgeç olan kısımlar en az 2 kat suya yatıtımlamalı.
 6. su emme oranı %3 oranında porslen seramik tercih edilmeli
 7. seramik döşeme mutlaka kombine sistem uygulanmalı
 8. seramik yapıştırma harcı ve derz dolgu kaliteli flex türü olmalı
 9. çok sıcak ve çok soğuk havalarda seramik döşeme yapılmamalı.
 10. 40 m2 üzeri teraslarda belli aralıklarda genleşme derzi bırakılmalı
Yerden Isıtmalı Zemine Seramik Döşeme

Yerden ısıtma zemin döşenmiş, içinden sıcak su boruların dolaştırılarak mekanın zemininde ıstılmasını sağlayan ısıtma sistemidir. Bu sistemle sıcak su bütün mekanın içinde yayılır. Döşeme taban sıcaklığı yaklaşık 28 derece olacağı için seramik döşeme yapılacak seramik yapıştırma harcının kaliteli marka içeren yapıştırcı seçilmelidir.

Yerden ısıtmalı zemine seramik döşeme esnasında yine derz dolgu ( fuga) da yine esnek flex kaliteli olmalıdır. Doğru yapıştırıcı ve derzgu uygulaması seramik kaplma ömrünü uzun tutacaktır.  Çünkü flex ürünler ani ısı dönüşümüne dayanıklıdır.

Yerden ısıtmalı zemine seramik döşeme detayı;

  1. Yapıştıma harcı ve derzdolgumbine ( çift sürüm) olmalı
  1. Seramik kaplama öncesi zemin mutlaka astarlanmalı
  1. Seramik kaplama bittikten sonra  mekan kapalı tutulmalı
  1. seramik kaplama malzemesi su emme oranı %3 olan seramik, granit, klinker olmalı
  1. seramik döşemesi malzemenin ebatına uygun derz boşluğu ile döşenmeli. Dersiz uygulama kesinle yapılmamalı.
 1. yerden ısıtma sistemi üreten firmanın talimatlarını uyulmalı.

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!