Seramik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Seramik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev işyeri banyo mutfak için Seramik Seçimi Nasıl Yapılır? 

seramik nasıl seçilir, küçük banyoda fayans seçimi, banyo için seramik nasıl seçilir, banyo fayansı ne renk olmalı, seramik seçerken nelere dikkat edilmeli, banyo fayansı nasıl seçilir, banyo seramik seçimi, seramik alırken uyulması gerekenler nelerdir

Seramik yer karoları, genel anlamıyla toprağın (kil, silis, ergiticiler ve renklendiriciler vb) şekillendirilerek dekorlanması ve pişirilmesi ile elde edilir. Estetik ince yapı kaplama malzemesidir. Seramik Alırken Nelere Dikkat Edilir Estetik sağlık ve fonksiyonellik özelliklerini, breylerin konfor duygusu ile birleştiren mekanların vazgeçilmez kaplama yer karoları olan ve son kullanma tarihi içermeyen eskimeyen , kokmayan bir kısıtlaması bulunmayan doğanın insanoğluna sunduğu istisnai bir malzemedir. Seramik karolardır.

Seramik alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir çok etken vardır. Seramik iç mekan ve dış mekan olarak 2 ayrı alanda uygulanır. İç mekanlar olan banyo, antre, wc, mutfak, tüm işyeri ve kapalı alanlarda kullanılabilir; fakat dış mekanda seramik kesinlikle porselen içerikli olmalı. Seramikler uzun vadeli kullanım sağlanması açısından lekeleri iten yüzeye sahip hijyen olmalı.

Kayma önleyici, az bakın gerektiren, dayanıklı zeminler ve günlük etkilere karşı canlılığı ve güzelliği azalmayacak kalitede olmalı. Yeri geldiğinde banyoda çıplak ayakla gezebilmelisiniz. Porselen seramikler üst seviye nitelikli  seramik yapıştırma harcı ile döşenmeli. Sıradan seramik yapıştırma harcı kullanmak mevsim geçişi ile kendini gösterecek ve kabarma , oynama sorunları açacaktır.

Yer Döşemesinde Kullanılacak Seramik Seçimi

Seramik seçerken uyulması gerekenler; Seramik yer döşeme işte bu denlice üstün özelliklere sahip olan, insanoğluna bütün güzellik ve ihtişamını sunan kaplama ürünü yapısına uygun malzeme ile uygulamak ve teknik kuralları ile uygulamak, dikkat etmek, seramik seçimi yapmak , toprağın sıcaklığını hissetmek hiç süphesiz ki doğaya olan saygıyı gösterecektir.

 • Uygun seramik seçimi yaparak ( seramik, yapıştırma harcı, derz dolgu)
 • Uygun mekan seçimi ile ( banyo,wc, teras, havuz, sauna, hamam)
 • Uygun kullanım şartları yaparak (temizlik, bakım, hoyratça kullanma)
 • Uygun alt yapı hazırlığı ile ( izolasyon, tesfiye betonu, sıva, şap)
 • Uygun çalışma ortamı (yaz, kış, rüzgar, güneş)
 • Uygun işçilikle ( tecrübe, el becerisi, şartnameye uyma, estetik düşünce gücü)

En iyi Seramik Hangisi?

Ayrıca porselen seramikler yazın sıcak ve kışın donmaya karsı dayanıklıdır. poselen seramik her mekana uygundur. 2017 yılı itibari ile en iyi seramik firmaları artık gelişen teknoloji ile büyük ebatlı seramikler üretmekte ve buda porselen özellikleri taşımakta. Büyük ebatlı seramikelr uygulama itibarı ile bir çok özellik taşıyor ve buda uygulama yapacak istanbul seramik ustası tecrübesini önemli kılmakta. Buda yine uygulayıcı ustanın becerisi ve sertifikasını ön planda çıkarmaktadır. 

seramik seçerken kafanıza takılanlar

 • Banyoya seramik seçerken hangi marka almalıyım
 • Banyo seramik nasıl seçilir
 • Banyo seramik renk seçimi nasıl olmalı
 • Teras için hangi seramik kullanmalıyım
 • Küçük banyoda büyük ebat seramik kullanabilirmiyim
 • yer seramikleri seçerken nelere dikkat etmeliyim

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin  pinterest

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!