Kaç Çeşit Seramik Fayans Vardır?

Kaç Çeşit Seramik Fayans Vardır?

Banyo Mutfak seramik Fayans Çeşitleri

Banyo, mutfak yer döşemlerinde ihtiyaç duyulan fayans ve seramik ürünleri yaşam alanımızda yenilik ve değişim ile çeşitleniyor. Fayans ve seramik çeşitleri desen ve ebatları ile farklılık göstermekte. Bunlar uygulama yapılacak alan farklılığı göstererek mekanın konum ve durumuna göre çeşitlenir. Bu çeşitlenmeler iç mekan, dış mekan, zemin-duvar olarak ayrışmakta. Halk dilinde sadece fayans veya da seramik olarak bilinir fakat özelliklere kaldımı çeşitleri renk, doku, ebat farkı vardır.

2018 yılı itibarı ile eskilere endexli duvara fayans, zemine seramik kalebodur olmalı düşüncesi artık ortadan kalktı. Duvar fayansları yalnızca duvar kaplamalarında kullanıma uygun görülürdü. Şimdilerde ise tek bir seramik ürünü porselen içeriği ile her alanda kullanım sağlanabilir. Porselen Seramikler dayanıklılığı, su emme oranı ile değişir.

Fayans ve seramikleri Neye göre seçmeliyiz?

Fayans seramik seçimi öncelikle uygulama yapılacak alan seçilmeli. Diyelim ki banyo yapılacak. Banyo hacim olarak küçük alanlardır. Ama küçük alan olması çok sorun teşkil etmez. Güzel yerleşim ve projelendirme ile genelde su kullanımın merkezi olduğu için banyolar zemin duvar ayrımı yapmadan porselen seramik çeşitleri kullanımı uygundur. Derz araları ince ve az olacak sekilde büyük ebat seramikler ile de kombine edilebilir. Renk ve desen seçimi tarzınıza uygun olan tercih edilir. Banyolar karanlık alanlardır ışıklandırma önem arz etse de açık renk seramik seçimi ile küçük banyo geniş ve ferah görünüme kavuşur.

Kaç Çeşit Seramik Fayans Vardır?

Dekorasyon yaparken Fayans seramik nasıl seçilir? Nereden alınır?

Ev Dekorasyonu yaparken ev ve işyerlerin de keyfli olduğu kadar zor olan yanıda vardır. Renk kombinasyonu ve seramik fayans seçimi yapmak, kombine etmek en zor olandır. Yeni ürünler seramik firmaları mağazasında zevk ve tercihlere göre çeşitlenir bir ürün yer veya duvar için hem ebatı hemde renkleri ile kendi arasındada çeşitlenir. Malzemeler sadece görünüm ile seçilmemeli; ileriye dönük ve kullanım amacına göre sağlamlık içeren ürünlere yönelmek doğru tercih olacaktır. Seramik fayans modelelri değişken olduğu için ne istediğiniz çok önemli.

Kaç Çeşit Seramik Fayans Vardır?

Kaç Çeşit Fayans Seramik Vardır

Banyo, mutfak, yer, duvar uygulamada bir çok çeşit seramik vardır. # Nedir bunlar başlıca; ahşap görünümlü seramik çeşitleri, cacacatta (mermer desenli) çeşitleri, Rektefiyeli yer duvar fayansları, Koyu renk, açık renk, mat, parklar seramik modelleri, karo desenli seramikler (çini), dekorlu yer bordur seramik vs ile kişiye özel modern kullanılabilir mekanlar için bir çok seramik fayans çeşidi vardır. Kaç Çeşit Fayans Seramik Vardır sorusu kişinin tarz ve zevkine uygun olarak çeşitlidir.

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin  pinterest

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!