Fayans Nasıl Delinir?

Kalesinterflex Nasıl Döşenir? Kalesinterflex Uygulama Teknikleri

Matkapla Fayans Ve Seramik Üzerine Delik Nasıl  Açılır?

matkapsız fayans nasıl delinir, granit fayans nasıl delinir, fayans delme önerileri, porselen seramik nasıl delinir, fayansa priz deliği açmak için temel hususlar

Fayans nasıl delinir ? Fayans duvar Uygulama yapımında kullanılan araç gereçler fayans ustası el aletlerinden ebatlarına göre artık daha farklılaştı. Bakımlı, kaliteli, eksiksiz olması ile ilişkilidir. İyi bir fayans ustası düz duvar ve yerde değil fayans delme, kesmede yaptığı göze çarpan hoşnut görüntü ile sanatını icra eder.

Uygulama, kesme, delme, taşıma, yerleştirme, aydınlatma, ve ısıtma aletleri olan ekipmanlarımız el becerisi ve bilği birleşimi sonucu banyo dekorasyonunda banyo fayans tasarımı yapımı gerçekleşir. Fayans ustaları için çalışma alanlarında fayans kesme ve delme pancı en çok kullanılan tek alan banyodur.

Şu da bir gerçektir ki; mükemmel usta olsanda malzeme 1. sınıf ve çeşitli olmazsa doğru çalışma, kaliteli sonuç vermez. Fayans döşeme işleri artık sanat halinde ve profesyonel çalışma tekniği ile yapılır ki; buda kaliteli işçilik almamıza nedendir. Takım çalışması bu işe yarar ve ustaya destek sağlar.

Fayans Nasıl Delinir

Fayansa musluk, lavabo gideri, priz deliği nasıl açılır? 

Banyo, mutfak , zemin döşemelerinde her zaman düz bi zemin olmaz. Mutfakta prizler, banyoda lavabo giderleri, priz, musluk, batarya, aplik uçlar ve gömme rezervuar için fayans ve seramik üzerine gelen açılacak delikler vardır.  Fayansa musluk gider deliği, priz deliği açmak için eskiden direk sprel taş ile sıradan delme gerçekleşirdi. Buda bazen ölçü kayması ile takılacak olan musluk, priz ayna ve kapakları ile kapanmaz olup derz dolgu ile kamufule edilirdi.

Bunun önüne geçmek ve kaliteli iş çıkarmak için yukarda saydığımız fayans üzerine delik açma işlemi açılacak delik ölçülerine uygun pançlar yardımı ile açılmalı.

fayans nasıl delinir, fayans delme işlemi, fayansa delik açma, fayansa priz deliği açma, pançla fayanstan musluk deliği açma, fayans neyle delinir, fayans delme pancı, seramik nasıl delinir, pratik fayans ve seramikte delik açmak, fayansı en kolay delme, fayansa delik nasıl açılır

Fayans Nasıl Delinir

Seramik Fayans Nasıl delinir?

Fayans delme işlemi Sprele takılabilen pançlar sulu sistemle doğru ölçü alınarak açılacak delik çapında 1 dk lık zaman içinde açılır. Fayansa Delik açarken pancı delinecek alandan sarsmadan yan yan olarak delme esnasında delik açılan kısım ıslatılması ile delik delme işlemi kolaylaştıracağı gibi çapak atma gibi olumsuzluğuda önleyecektir. Aynı zamanda panç ucunu daha uzun kullanma açısından yemeyecektir. Kuru kuru fayansa  delik açma hem toz oluşmasınıda sebebiyettir.

fayans üzerine en kolay delik açma Yöntemi

Fayans üzerinde açılacak delikler bazen lavabo ve gömme rezervuar gibi kapalı kalacak gözükmeyecek biçimdedir. Ama mutfaktaki prizler, banyodaki priz ve batarya musluk delikleri hep göz önünde olacağı için fayans delme için panç ile delmek her zaman fayans döşeme yapan ustaların işlerini kaliteli hale getirecektir. Panç ile döşenmiş duvar ve yer seramiklerinde istenilen ebat ve çapta delik açmak mümkün.

Fayans Nasıl Delinir

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagramlinkedin  pinterest

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!