Fayans Etüd-Metraj Bilgisi ve Keşif

Fayans etüd Nasıl Yapılır- Metraj bilgisi nedir

Fayans etüd Nasıl Yapılır- Metraj bilgisi nedir

Fayans etüd Nasıl Yapılır- Metraj bilgisi nedirFayans Etüd-Metraj Bilgisi ve Keşif imalatın, uygulama öncesi bütün fonksiyonları; fiziksel etkiler, kullanım amacı, karolajın yapılması, renk, ton ve desen uyumu, alt yapı hazırlıkları, kişi veya kişilerin arzu ve istekleri, yasal sınırlılıklar, kullanılan malzemelerin yapısal ve fiziksel özellikleri vb. etmenler göz önünde tutulmak suretiyle uyumlu bir bütün teşkil edecek şekilde kurgulanarak ölçekli veya ölçeksiz kroki ve detaylarının kağıt üzerine nihai şeklinin serbest elle, çizim aletleriyle veya elektronik cihazlarla çizilmesi, kaplamada etüt olarak tanımlanabilir.

Diğer bir ifadeyle Fayans Etüd-Metraj ve Keşif ; iş programı, işlem basamakları, tasarım gibi sade bir biçimde de ifade edilebilir. Bu kadar basit bir dille ifade edilebilen etüt, her türlü imalatın en önemli unsuru olduğunu, nihai sonucun mükemmelliği ile bağdaştırıldığında ortaya çıkmaktadır. Yani, neyin ne zaman, nerede, nasıl, ne ile birlikte, ne kadar zamanda, hangi şartlar altında, vb. yapılacağının bir özetidir. Bunlara verilecek gerçekçi cevaplar nihai ürünün mükemmelliğini kısa sürede ortaya çıkaracak, zaman, işçilik ve malzeme yönünden kişilerde mutluluk ve konfor duygusu uyandıracaktır.

Fayans Etüdü Neden Ve Nasıl Yapılır?

  • · fayans döşeme Yüzey hazırlığı nasıl yapılacak?
  • · Yüzey hazırlığında hangi malzemeler nasıl kullanılacak?
  • · Ortam ve zemin koşulları uygun mudur? Uygun değil ise hangi önlemler nasıl alınacak?
  • · Fayans Kaplamada kullanılacak fayans, seramik, kalesinterflex’lerin ebat, renk, ton, desen ve fiziksel yapıları nasıl olacak?
  • · Kaplama alanının karolajı nasıl yapılacak, oluşturulan karolajdaki ebatlar nasıl belirlenecektir?
  • · Ortam, zemin ve kalesinterflex’lere göre en uygun yapıştırma harcı ve derz dolgu malzemesi nasıl seçilecek?

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!