En Kaliteli Bulaşık Makinesi Markaları

En Kaliteli Bulaşık Makinesi Markaları

Bulaşık makinesi seçiminde hangi ürün fonksiyonel ve daha dayanıklı? sorusuyla birlikte “ürün ne kadar tasarruflu?” sorusuda artık öne çıkıyor. Ayrıca zamandan tasarruf da makine seçiminde en önemli özelliklerden biri olarak mutfaktaki işlerinizi oldukça pratikleştirecektir.

2018 En iyi Bulaşık makinesi Hangisi ?

Bulaşık makinesi markaları ürünlerini tasarlarken fonksiyonel özellikleri ve tasarımı kadarda enerji tüketimini önemseyerek üretim yapıyor. Hem su hemde zaman tasarrufu etmeyi sağlayan bulaşık makinelerinin uzun ömürlü ve kullanışlı olmasıda önemli bir faktördür. Peki siz bulaşık makinesi alırken hangi özelliklere ve kriterlere göre seçim yapmanız gerektiğini biliyormusunuz?

Bulaşık makineleri neye göre seçmelisiniz?

“Bulaşık makinesi alırken göz önünde bulundurmanız gerekenler”

# Bulaşık makineleri arasında seçim yaparken ihtiyaca uygun kapasite ve program sayısı belirlenmelidir. Kalabalık bir aile için düşük kapasite ve az programlı bir makine almak uygun tercih olmayacaktır

# Bulaşık makinesi alırken önemli noktalardan bir taneside enerji ve su tüketimi. 14 kişilik bir yemek takımını elde yıkarken 147 litre su sarfiyeti olurken, bulaşık makinesinde aynı yemek takımı ile harcanan su oranı 7 litreye kadar iniyor.Böylece elde yıkama ile kıyaslanınca yüzde 94 su tasarrufu sağlanmış olur.

# Yeni anneler ihtiyaçlarına uygun bulaşık makinesini seçerken hayatlarını kolaylaştırabilirler. Biberonları sterilize etmek için bir yöntemde bulaşık masikesinde yıkamaktır. Sterlizasyon programına sahip A + + + enerji sınıfı bulaşık makinesı, bulaşıkları yüksek ısıda yıkayarak dezenfekte eder.

# Kullanım açısından ayarlanabilir sepetler ve katlanabilen raflara sahip bulaşık makinesi modelleri tercih edebilirsiniz.  Katlanabilir teller ve yüksekliği ayarlanabilir sepet sistemi ile tencere ve büyük boyutlu bulaşıkları yerleştirmek sağlamalı.

# Zorlu ve inatçı lekeler konusunda uzman arayışında olan sizlere en iyi bulaşık makinesi hangisi seçiminde bölgesel yıkama yapması ve zone wash teknolojisine sahip bulaşık yıkama makinesı alıp bulaşıkları en zorlu, inatçı lekeleri sudan geçirmeden  ve ön yıkama yapmadan kolayca yıkama yapacağınız bulaşık makinesi almak en doğru seçim.

Bulaşık makinesini kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Unsurlar

Bulaşık makinesinde kötü kokuların oluşmaması ve yıkama performansının düşmemesi için düzenli olarak filtrenin temizlenmesi gerekir. Nem oluşmaması ve oluşan nemlerin makine içinde hapsedilmemesi için makinenin kapağı aralıklı bırakılmalıdır.

2018 yılı itibarı ile teknolojik makinelerde “kendi kendini yıkama programı” ile periyodik olarak yüksek sıcaklıkta, deterjan ile boş olarak makineyi çalıştırmak kötü kokuların giderilmesine yardımcı olacaktır.

En Kaliteli Bulaşık Makinesi Markaları

Bulaşık Makinesi Bakım ve Önerisi

Bulaşık makinesi alırken İsterseniz en kaliteli, isterseniz en iyi marka bulaşık makinesi alın kullanımı ve bakımı düzgün yapılmazsa ne tasarruf edilebilir nede kullanım açısından kolaylık, rahatlık. Şimdi başıca neler yapmanız gerektiği hakkında fikirler vereceğim.

Makinenin belli başlı kapasinden fazla su geçişlerini engelleyecek şekilde üst üstü bulaşıkları yerleştirmeyiniz. Bu şekilde yerleştirildiğinde istenilen temizlik performansı elde edemezsiniz.

Bulaşıkların kirlilik seviyesine ve tipine göre uygun praogram seçimi yapın. Örneğin az kirli bulaşıklar için “hızlı”program, kurumuş yoğun kirli bulaşıklar için “yoğun” program, normal günlük kirdeki bulaşıklar için “eko” program hassas bulaşıklar için ise “hassas” program seçilmemeli.

Bulaşık Makinesinin dış yüzeyi ve kontrol paneli hafif nemli bir bezle temizlenebilir. Deterjan yada aşındırıcı bez kullanılmamalı. Cihaz içinde bulaşan leke yada izler nemli bir bezle ve biraz sirke kullanarak temizleyebilirsiniz.

Kapak kenarında ve sızdırmaz banları düzenli aralıklarla nemli bir bez yada sünger ile temizleyin. Böylece yiyecek  artıklarının bantlar üzerinde kalması engellenir ve bu atıkların neden olacağın istemeyen kokular oluşmaz.

Yiyecek artıkları püskürtücü kollar üzerine yapışıp suyun suyun püskürtüldüğü delikleri tıkayabilir. Bu nedenle püskürtücüler düzenli aralıklarla metal içermeyen fırça ile temizlenmeli.

Bulaşık Makineleri uzun süre kullanılmayacak olduğu durumlarda fişi prizden çıkarıp musluğu kapatarak su girişini önleyin. Tekrar çalışmaya başlanacağında prize takıp su açılır ve makine boş iken yıkama devri çalıştırılmalı.

Bulaşık makinesinde neler yıkanmaz?

Bulaşık makinesi için züccaciyecilerde makinede yıkanabilir die sadece satmak amaçlı mutfak gereçleri satılsada, yıkmaya uygun olmayanlar vardır. Ahşap saplı yada yapıştırmalı kısımları bulunan objeler, bakır, aliminyumi pirinç, kalay ve kurşun alışımlı obyeler ile yüksek ısıya dayanıksız tabak çanaklar.

# El dekorlu antik porselenler, antik gümüş objeler ise özel ve hassas bir program ile diğer metaller ile temas etmeleri önlenerek makinede yıkanabilir.

  • bulaşık makinesinde yıkanabilir ürünle neler
  • çaydanlık bulaşık makinesinde yıkanır mı
  • teflon tava bulaşık makinesinde yıkanır mı
  • ketile bulaşık makinesinde yıkanır mı
  • bulaşık makinesinde ıspanak yıkanmaz
  • seramik tabak bulaşık makinesinde yıkanır mı
  • düdüklü tencere bulaşık makinesinde yıkanır mı
Bulaşık makinesinde kullanılacak deterjan önerisi

Sadece bulaşık makinesi için özel olarak üretilen ürünler tercih edilmeli. Tablet, tuz, endüstriyel tuz veya da sıvı bulaşık deterjanı kullanmak doğru olmayacak seçimdir. En iyi bulaşık deterjanları ile hijyen bulaşıklar elde edersiniz; aynı zamanda mutfak ürünleriniz deforme olmaz.

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin  pinterest

en tasarruflu bulaşık makineleri 2018
bulaşık makinesinin özellikleri
en iyi bulaşık makine modelleri
en kaliteli bulaşık makinesinin markası
en ucuz bulaşık makinesi hangisi
bulaşık makinesi kaç programlı olmalı
en iyi bulaşık makinesi nasıl olmalı
en iyi yıkayan bulaşık makine önerileri
en iyi 2 programlı bulaşık makinesi fikirleri

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!