Banyoyu yenilemek isteyenlere Banyo Tasarım Önerisi

banyo tasarımları

Banyosunu yenilemek isteyenlere bilmesi gereken banyo detayları

Banyonuz artık kullanışsız ve hijyenik değil, yenileme gereği hissediyorsunuz. Banyoyu yenilemek için neler yapmalıyız, banyo yenileme ve tadilatı nasıl yapılır, banyonuzu yenilerken dikkat etmeniz gerekenler, en uygun fiyata banyo yenileme fikirleri, banyo yenileme önerisi, Banyo yenileme hakkında tüm detayı ile bilmeniz gereken ipuçları yazımın tamamında bulacaksınız.

Banyo Yenileme önerisi, Banyo Tadilat fikirleri ve ipuçları nelerdir?

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır ? Bunun için sizin yapmanız gereken öncelikle tecrübeli ve işinin ehli sorun çıkaran değil çözüm üreten ekiplerle çalışmak sizin menfaatiniz içindir. Eski banyolar küçük ebatlı fayanslar ile döşenmiş belki yarı yere kadar üzeri ise boya olup sıradan tesisat ve kullanışsız oluyor.

Bazen banyo tadilat fiyatı çok gelmesin diye fayans üstüne fayans döşeme daha avantajlı gelebilir. Ama bu sağlam zemindeki fayanslar için gecerli. Kırılmış fayanslar, oynayan zemin seramikleri sökmek gerekir bunun kontrollerini yapmak gerekir. Sağlamsa dolgu astarı kullanılarak Seramik üstü seramik döşeme yapılması gerekir.

Banyo Yenileme önerisi, Banyo Tadilat fikirleri ve ipuçları

En iyi seramik firmaları artık üst düzeyde temizliği kolay ve hijyenik ürünler üretiyor. Banyo fayans tadilatı ve yenileme konusunda fayans ve seramik seçimi yaparken bir çok seçenek vardır ve siz uzun yıllar kullanacağınız ve hoşunuza gidecek zevkinize uygun renkleri ve ebatları tercih etmeniz ve malzemeyi sizin almanız doğru seçimdir.

Eski banyo Fayansların Üstüne Kırmadan Fayans Döşeme

Banyo tadilatı ve dekorasyon işleri için  birçok etken vardır. Banyo Tadilat yapımı konusunda fikir sahibi değilseniz sizleri bilgilendirmek amaclı bir çok kafanıza takılan konuyu ele alalım. Öncelikle Banyo tadilatları bir kaç ön aşalı önem arz eden işlem gerektir. Kırmadan fayans üstüne fayans döşeme düşünülsede Su tesisatı yenileme, elektrik ve aydınlatma, fayans kırımları, sıva ve izolasyonla birlikte dar ve küçük olan banyonun kolay kullanım için iyi projelendirmek gerekir.

Projelendirme esnasında kullanımdan ziyade banyoya ilk girişte klozeti görmek asla hoş olmaz oysa ledle ışıklandırılmış lavabo görmek görsel açıdan önemlidir.

Banyo Yenileme önerisi, Banyo Tadilat fikirleri ve ipuçları

Banyo tadilatı ve Dekorasyon Yapım aşaması sırayla;

  • Banyo Fayans Tadilatı için keşif yaparız.
  • Çalışma alanı dışındaki bölgeler koruma altına alınır.
  • Banyo fayans kırım ve zemin seramik sökme işlemi başlar. Kırım esnasında cevreye duyarlı ve zamanlı calışma yapılır.
  • Kırım işleri biter ve su, elektrik tesisatı kullanıma uygun şekilde yenilenir.
  • Kırım işi yok da fayans üstü fayans yapılacaksa, sağlamlık ve kabarma kontrolleri yapılıp astarlama işlemi olur.
  • Tesisat işlemleri sonrası banyo tadilatında kara sıva, sap atma ve izalasyon uygulaması ( 2 kat) yapılır.
  • Malzeme barkot kontrolleri yapılır uygun yapıştırma harcı ile döşeme yapılır.24 saat sonta fayans derz dolu işlemi tamamlanır.
  • Duvar Fayansları ve zemin seramikleri döşeme sonrası banyo montajları yapılır
  • Son kontroller yapılıp temizlenir ve iş teslimi yapılır.

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır?

Banyo Yenileme Banyo Fayans Banyo Tasarım Fikirleri

Müşterilerin öncelik sordukları fayans tadilat işçilik fiyatı bu ise belki ilk aşamada bütçeye uygun olan tercih edilse de unutulmamalıdır ki ucuz işçilik uzun vadeli olmaz. Bunun yanı sıra bir çok önemli detay vardır. Müşterilerin bilmesi gerekenler fayans alırken nelere dikkat edilir bunun içinde bilği sahibi olması gerekir.

Son yıllarda tercih edilen modern banyo modelleri çeşitleri ile ihtişamlı banyolar oluşmasını sağlıyor. Sadece fayans ve seramik almak yeterli gelmiyor. Tadilat için alınan malzemelerin kaliteli olması ve sağlamlık derecesi Seramik ve fayans Yapıştırıcıları ile alakalı bir durumdur. her zaman flex olmalı, ucuz olan seramik yapıştırma harcları tercih edilmemeli. Buda ilerde kabarma ve dökülmelere sebep olacaktır.

Bunlara ilaveten banyolar artık düz zemin banyo modelleri yani aquanit porselen duş karosu tercih edilmeli buda banyonun kullanışlı olması ile birlikte hijyen, görsel anlamda modern görünüm almasını sağlar. Fayans döşeme işleri ise ince derzli tesviye klips sitemi kullanılarak döşenmeli. Fayans döşeme işlemi bittikten sonra 24 saat kurumalı ve Seramik Fayans derz dolgusu ise bir kadının makyajı gibidir. flex derz dolgu kullanmak kirlenme ve kullandıkça dökülmelere dayanıklıdır.

Banyo Yenileme önerisi, Banyo Tadilat fikirleri ve ipuçları

Tüm döşeme işlemleri bittikten sonra klozet, banyo dolabı, havlupan, duş kabin, musluklar montaj yapılır.Bunlarla birlikte banyo tadilatında önemli bir konu ise aydınlatma gözü yoran değil, dinlendirici ortam olacak aydınlatma kullanılmalı.

Banyo tadilatı için  fayans kapanmayan gözüken olduğu için zevkinize uygun renk  ve tonlar seçilmesi doğru olandır. 2017 modellerde tercih edilebilir.

Banyoda kullanım düzenine göre dizayn etmek önemlidir. Banyoyu mükemmel yapan bir etkende tavan ve spotlarla ışıklandırma  sistemidir.

Artık banyolarda sıradan duş teknesi, küvetlerin yerine düz zemin geçiş ve cam kabin tasarımı banyoyu modern hale getiren etkendir.

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagramlinkedin

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!