Banyo Yıkanma Alanları

Banyo Yıkanma Alanı Modelleri ve Duş Ürünleri

Banyo yıkanma alanları modelleri ve Duş Alanı Ürünleri

Banyo yıkanma alanları, Duş alanları fikirleri, banyo yıkanma alanı modelleri, duş alanları ve ürünleri, banyo duş alanı nasıl olmalı, Yıkanma alanı tasarımı ve önerileri

İster yeni bir banyo ister mevcud kullanılan banyo yıkanma alanları için duş kabin, duş teknesi, yasa yere sıfır duş alanı yapmak istediğinizde mükemmel duş alanı hem hijyen hemde kullanışlı olmalı.Duş kabin ve yere sıfır duş teknesi için bazı tavsiye ve fikirlere ihtiyac duyacaksınız . Peki nedir  yıkanma alanlarında sağlıklı kullanım.

Bizler aslında banyoda mesafeden dolayı hep ilk yerleşim yapılacak olan alan duş alanı olarak hesaplarız. Duş alanını banyoda yerleştiriken duş teknesi üzerine kabin kullancaksak banyodaki klozet, banyo dolabı, ve su tesisat gözününde bulundurlarak yaparız ve bazen ölçüde kısıtlama gereği duyarız .

Banyo yıkanma alanı ve Duş alanları klasik yapılacaksa standart boyutlara sahip olurlar. Bu durumda ölçüler sınırlıdır kare duş teknesinde 70 x 70, 80 x 80 , 90 x 90 gibi  dikdörtgen duş tekneleri ise 120 x 80, 100 x 70, 70 x 90 gibi sabit ölçülerdedir. Genellikle hazır duş kabin alımında ise yarı dairesel ile duş iç hacmi küçülüp dış alanda yer kazandırır.

ev dekorasyonu banyo

Banyo Yıkanma ve Duş alanları Nasıl Olmalı?

Banyo yıkanma alanı ve duş bölümü seçiminde öncelikle yapmanız gereken nasıl bi duş alanı istediğiniz. Duş tekneli kabin, yere sıfır mermer üzerine duş kabin yada aquanit. Ama karar verirken temizliği kullanım kolaylığını göz önünde bulundurmalısınız. Mesela akrilik duş teknesi kullanmak eskide kaldı hala kullanılır olsa da. Güvensiz bir hal aldı ve zamanla sararma ile çirkin görüntüye sebep olmakta

Duşa kabin seçiminde cam temperli camdan daha güvenli çarpma veya darbede tuz buz olma ihtimalı ortadan kalkar. Akrilik duş teknelerinin tek avantajı uygun fiyat olması. Üzerine gelecek cam kalınlığının ince olması. Eğer tekne ve kabin düşünürseniz 6 mm 8 mm cam kullanmanız tavsiye ederim.

Duş kabin seçiminde ise şeffaf cam tavsiye edilir eskilerde buzlu ve kumlama camlar kullanılırdı . Şeffaf canım güzelliği ise duş içinden banyo dış alanını görebilme özelliği. Banyodaki süsleme ve dekoru gözlemleyebilirsiniz. Temizlik açısından da  hijyendir.

banyo yıkanma alanları

Küvetsiz Düz zemin Yıkanma alanları

Modern bir yıkanma alanı için yere sıfır duş kabin hijyenik ve gösterişli duş alanı sizleri rahat etmenizi sağlayacaktır. Banyo  düz rahat geçiş sağlayan sararma ve kirlenmeyi ortadan kaldıran ve duş alırken uzun yer süzgeci kullanımı ile de suyun dört bi yandan gidere akması sizlere rahatlık sunacaktır. Sadece duş alanında akar verilip duş kabin camı direk yere monte edilerek modern bir yıkanma alanı sağlayabilirsiniz.

Düz Yıkanma alanı, küvetsiz duş alanı, düz zemin duş içi, yıkanma alanı fikirleri

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!