Banyo Fayansı Nasıl Seçilir? Seramik Seçimi nasıl Yapılır?

Banyo Fayansı Nasıl Seçilir Seramik Seçimi nasıl Yapılır

Banyo fayans ve seramikleri yenilikçi koleksiyonları banyo ve mutfakta olduğu gibi ev ve iş yerinizin tüm alanlarında sofistike ve stil çizgisiyle genişlik hissi verecek tasarım yapmanızı sağlıyor. Banyonuza fayans seçimi yapmak için bilmeniz gereken fayans çeşitleri banyo yer ve duvar döşemesi için belirgin seçim yapmanızı yardımcı olacak fikirler sunuyorum.

Banyo Duvar Karosu ( fayans ) Seçimi

banyo fayans seçimi nasıl yapılır

Banyo duvar karosu ve fayans seçmek kolay bir iş değildir. Nereden başlayacağınız, ne istediğinizi bilmek yada fikir edinmek önemlidir.

Banyo fayansı seçerken fayans boyutlarının yanı sıra döşeme yapacağınız banyonun büyüklüğü göz önünde bulundurulmalı. Genellikle banyolar ve mutfak gibi küçük alanlarda küçük boyutlu fayans tercihi yapılırken, aslında büyük boyutlu fayans seçimi alanınıza genişlik hissi verecektir. Buda derz araları azlığı nedeni ile kolay temizleme sağlayacaktır.

Daha sonra odaklanmanız gereken banyo fayansları ne renk olmalı?. Döşeme yapacağınız yer ve duvar fayans modeli için sevdiğiniz renkleri seçmek. Banyo mobilyaları ve aksesuarları ile uyumlu olacak renkleri seçerek banyonun renk tasarımını dengeleyerek ayrı bir huzur veren rahatlık hissi getirin.

Banyo yer karosu nasıl seçilir?

Uygun banyo zemini için seramik seçimine gelince , geniş seçenekler var. Ancak tüm bu seramikler ıslak alan olan banyolar için kullanılmadığına dikkat etmelisiniz. Suya karşı emici olmayan alanlar için porselen seramik seçimi yapın. 

banyo zemin seramik seçimi nasıl yapılır

Banyo yer karosu seçerken kayma önleyici özelliği olmalı. Seramik karolar, şekillendirilmiş ve çok yüksek sıcaklıkta bir fırında pişirilen killerin karışımından üretilir. Bu tür fayanslar banyo zeminleri için mükemmeldir. Dahası, pek çok seçenek sunan şaşırtıcı renk, doku, desenli seramik bulunur. 

Başka banyo yer seramikleri çağdaş ve rustik banyo ile çok iyi gider seçenek doğal taştır. Su geçirmez, banyodaki nemden korur gösterişlidir.

Banyonuz için çekici ve dekoratif yer karoları arıyorsanız , çeşitli desen veya estetik ve işlevsellik açısından tam gereksinimlerinize uygun bir banyo görünümü elde edebilirsiniz.

Banyo duş içi fayans nasıl olmalı?

banyo fayansları nasıl seçilir

Banyonuzu dekore etmek, ev dekorasyonunun en önemli yönlerinden biridir. Gününüze ilk başladığınız yer banyonuz kesinlikle istediğiniz gibi olmalıdır. Duş içini kaplamaya gelince, biraz seçici olmalısınız. Modern yer karosu tasarımlarını kullanmak  göze huzur vermekten başka bir şey olmamalıdır. Tabi su drenajı ve yalıtımı da yapılmış olmalı.

Duş kabini, İyi bir başlangıç, iyi bir renk gerektirir. Farklı renklerde çeşitli fayans tasarımları arasından seçim yapın. Donuk renkte seramik yerine hoş bir renk seçin.

duş içine seramik seçmek söz konusu olduğunda, seramik diğerlerinden daha uygun bir seçenektir. Seramik Duvar Karoları , duş süreniz için suya  dayanıklılık sağlar!

Banyo Fayansları için en iyi seçenek Hangisi?

Klasik bir görünüm sergilemek istiyorsanız , aşağıdaki modaya uygun duvar karoları ev dekoru vizyonunuzu gerçekleştirmeniz için yeterli olanaklar sağlayacaktır.

1) Mermer tarz fayans her zaman trend. Bunlar, banyoya gerçek mermerlerin görünümünü ve hissini daha düşük oranlarda donatacak. Minimalist moda ve zerafet, bu duvar karoları tasarımı ile banyo en iyi ifadesini bulur .

2) Ahşap tarzındaki fayanslar ahşap doku ve mat kaplama, banyoya muhteşem ancak dünyevi bir ambiyans sunar.

3) Çimento biçimli fayanslar en modern duvar karoları dır. Çağdaş tasarımlar ve gri tonları, yüksek yaşam tarzına meraklıysanız, banyonuzda sade havayı ortaya çıkarır.

4) Doğal tarzdaki karolar, banyonuz ve mutfağınız için en iyi gösterişli duvar döşeme seçeneğidir. Değişken desenler ve karışık tasarımlar, bu kullanım alanlarına ana evin yüksek dekorları ile sorunsuz bir şekilde karışacak kadar cesaret verir.

5) Pürüzsüz stilli fayans banyonuz en modern dekorasyon verecek. Bu karoların sade ve simetrik doğası, yaşam dekorunuza zıt olarak harika bir stil ortaya koymaktadır.

Abartılı Banyolar İçin Fayans Seçimi Nasıl Yapılır?

Mütevazi evinizde banyonuza lüks bir dokunuş eklemek ister misiniz? Eğer evet ise, banyonuzla başlayın. Boyutuna bakılmaksızın, banyo dekorasyonu yapabilir ve birkaç basit ama şık değişiklikle tamamen büyüleyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Burada, banyonuzu abartılı bir alana dönüştürmenize yardımcı olacak beş ilham verici fikir ortaya koyuyoruz.

Banyonun Yeniden Tasarımı

Banyo alanını yeniden tasarlamak, fayanslar, aksesuarlar, armatürler ve daha fazlası gibi yüksek kaliteli, muhteşem görünümlü materyalleri seçme şansını yakaladığınız heyecan verici ve ilginç bir yolculuktur. Mevcut banyoyu cesur ve desenli bir görünümle değiştirmeyi planlıyorsanız, banyonuza zarif bir görünüm kazandıracak ilginç fikir getirdik.

Gökyüzünden Esinlenen Bir Görünüm Yaratın

Doğayı seviyorsanız ve estetik açıdan hoş ve doğadan ilham alan bir görünüm oluşturmak istiyorsanız , duvarlarda soluk mavi veya fildişi beyaz fayans tamamlanmış gök mavisi, altıgen fayans ve yer karoları seçin . Motifleri, buralarda kırmızı ve karşıt baskılar içeren bir renk çizgisi ekleyin. Fayans rengi yatıştırıcı ve huzur getirir banyoya.

Rustik Bir Alan Yaratın

Banyo alanı ile iyi çalışan bir başka fikir zemin ve duvarlarda kayrak görünümlü karolarla banyoda rustik bir his yaratın. Bu karoların doğal tonu, güzel, doğal görünümlü bir banyo tasarımı için yardımcı olacaktır.

Balıksırtı Fayans ile bir Açıklama yapın

İyi banyo alanı işleyen bir diğer fayans seçeneği balıksırtı fayans. Basit, ince, şık ve zarif görünüyor. Banyo sadece bir odadan daha fazlası olduğundan, derinlemesine rahatlatıcı bir his veren kaplama ve fayansların seçilmesi, stil ifade etmenize yardımcı olabilir.

Desenli fayans ile taze ve eğlenceli his verin

Banyo alanı içinde iyi çalışan başka bir fikir. Aynı koyu veya kontrast renklerin aksine açık renkli görünümlü fayans seçin ve banyoya çarpıcı bir görünüm verin. Bir miktar canlılık eklemek için parlak ve neşeli armatürleri ve diğer detayları kullanın. Parlak, güneşli sarı lambalar, lavabo ve beyaz ve mavi çinileri olan havlular neşeli bir alan yaratır.

Cesur Bir Görünüm Oluşturun

Banyonuzu cesurca görmek istiyorsanız, siyah altıgen tasarımlı banyo karolarını beyaz fayans duvarlarla hoş bir şekilde tamamlayın. Tüm alana sofistike ve şık bir görünüm kazandırır. Duş alanında desenli / vurgulayıcı karolar ile boşluğa biraz renk ekleyebilirsiniz.

Bu hoş, estetik açıdan üstün desenli fayans, sıradışı aynalar, bitkiler, büyük ölçekli aydınlatma birlikte kullanarak lüks ve gösterişli bir banyo alanı yaratın. İyi tasarlanmış bir banyo aynı zamanda evinizin genel değerini arttırmaya yardımcı olur, bu nedenle bu alanın yeniden yapılandırılmasına yatırım yapmak her ev sahibi için çok önemlidir.

 

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!