Banyo Dekorasyonu için Örnek Fikirler

2018 Güncel Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu  ile Son yıllarda evlerde en çok gelişim ve değişim gösteren mekanlar banyolardır. Banyo artık günün yorgunluğu ve hayatın stresini atacağımız sakinleşmek istediğimiz en önemli mekanlardan biri. Yeni yasam konseptine uygun olarak artık biz insanlar yatak odasında gerçekleşen giyinme , soyunma, makyaj vs gibi bir çok faaliyetimizi güncel banyolara tasıdık. işte o banyo dekorasyonu örnekleri.

Modern Banyo Dekorasyonu

banyo dekorasyonu

Modern banyo dekorasyonları ile bir evin en güzel ve özel yeridir banyolar özel ve güzel olması istenen, özen gösterilmiş alanlardır. Banyo dekorasyonu fayans, seramik, aksesuar, duş kabin, gömme rezervuar ve banyo dolapları ile göze şık ve modern gözükmeli. Banyonun küçük olması değil tasarımı ve bununla birlikte vitrifiyeler bütünlük sağlamalı.

Banyo dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Mekanları baştan yaratan Banyo Modelleri yasam alanları ve banyo diğer eşyalarla uyumu kolayca yakalamak isteyenler için küçük banyo dekorasyonu nasıl yapılacağı merak konusudur. Klasik banyo görüntüsünden sıkılanlar için ideal seri, model ve değişik ürünler modern ahşap görünümlüdoğal taş ve modern tasarımı sevenler için yepyeni bir soluk getiriyor.

2018 yılı ile banyo modelleri ve dekorasyonda kullanılacak mat seramik karolar ve mermer görünümlü, doğal taş yüzeyler daha göze batan tasarım olacak. Banyo Mobilyaları daha yalın hatlar ortaya çıkacak. Banyo Dekorasyonunda kullanılacak Renkler konusunda ise banyoda parlak renkler siyah beyaz, vizon, metalik, antrasit, bordo, kırmızı, yesil, fusya, turuncu, mat renklerde ise mat beyaz, kaya gri, fırtına gri, bu sezon en çok tercih edilecek popüler renkler olacak..

Banyo dekorasyonda yapamak için kullanacağınız Seramik ve Duvar Fayansları  zevkinizi ve tarzınızı yansıtmak isteyenler için Modern Yeni Banyo Modelleri dijital tile teknolojisi ile sırlı granit olarak üretimleri ile rölyefli dokusu ve parlak yüzeyi ile beğeni kazanıyor.

Banyo dekorasyon ürünleri Nelerdir?

Kullanışlı ve şık bir banyo dekorasyonu yapmak için en trend banyo ürünleri banyolarda modernliği tamamlayıcı olacaktır. Özellikle ülkemizde geçmişimdeki mahrem yeri olan Banyo mahrem yeri tanımından sıyrılarak sergilenmekte ve kapısı açık tutulan mekan haline geldi. Banyolar artık duvardaki fayans , duş teknesi, asma klozet , banyo dolabı ile modern bir dizayn şekli haline getirmek ve ihtiyaclarına göre tasarlamak bununla birlikte ise uyumu ve hijyen ve fonksiyonel olması banyo dekorasyonu yaparken önemli etkendir.

Banyo dekorasyonunda kullanılacak renkler nasıl olmalı?

Banyoda hangi renkler kullanılmalı? Belkide banyoyu gösteren kullanılacak mobilya, fayanslar ve diğer ürünlerin renkleri ile uyumlu olmasıdır. Banyo dekorasyonunda göz yormayacak renkler kullanılmalı ve karışık olmayan konseptler tercih edilmelidir. Banyonuzu yeniden tasarlarken fonksiyonlara eksiksiz karşılık vermek için dikkat edilmeli Lüks Banyo ürünleri ve Örnekleri işlevsellik aynı zamanda banyoda konforu beraberinde getirir.

En Güzel Banyo Modelleri ve Tasarımları daha ferah görünüm genişlemiş mekanlar sağlıyor. Yaratıcılığı tetikleyen tasarımlara olanak veren bu seriler bir çok renk ve doku seçeneği sunuyor. dijital teknoloji üretimi ile ahşap, mermer, taş görünümü ile banyolara yenilik ve yeni bir soluk getiriyor.

Değişik Örnekleri ile Farklı Banyo Dekorasyon Fikirleri

Küçük Banyo Dekorasyonu

Banyolar genelde küçük alandır. Küçük banyo nasıl dekore edilir? diye endişe etmenize gerek yok. Büyük banyolardan farklı bir işlem yapılmaz sadece alan kısıtlı. Her alanı iyi değerlendirmek önemli bunu yapmak için; ilk duşa alanından başlayın. Küvet ve tekne yerine yere sıfır düz geçişli istediğiniz ölçüde yıkanma alanı oluşturun. 

İkinci ise banyo dolabı yerleşimi bunu askıda yaparak altına açılır yada açık saklama alanı yaratabilirsiniz. Klozeti ise asma klozet olarak tasarlayın, hem yer tasarrufu hemde altını temizleme olanağı sağlar. 

Kısaca küçük banyo dekorasyonu için küveti atlayarak yer tasarrufu sağlarsınız, lavabo ve tuvalet kombinasyonları, yüzer lavabolar, yerleşik ve açık raflar, duvara monte lavabolar ve diğer cihazları düşünün.

Çatı Katı Banyo Dekorasyonu

ÇATI KATI BANYO DEKORASYONU

Teras ve dubleks evlerin çatı katı çeşitli eğimler nedeniyle tasarladığınız banyo dekorasyonu biraz zor olabilir. Mevcut alanla mücadele edileceği için tavan arası banyo dekorasyonlarında duş alanı, dolap ve saklama alanları için yüksekliğe ihtiyaç olduğundan çatının en yüksek kısmına koymak akılca çözümdür. Diğer tüm parçalar istediğiniz gibi ve sizin için pratik göründüğü gibi boşluğun geri kalanına yerleştirilebilir.

Çatı katı banyo dekorasyonu için renkler ve malzemeler tavan arasının küçük ve ışıksız olması nedeni ile nötr renklerin daha büyük görünmesi ve daha rahatlık hissi verecektir.

Mavi, turkuaz, gri, sarı veya istediğiniz herhangi bir renkte bir fayans duvarla renk ekleyebilir veya siyah ve çikolata kahverengi dokunuşlarla drama için gidebilirsiniz. Metro veya desenli, birkaç çeşit fayans kullanarak alanı ilginç hale getirin, alanı ahşapla ısıtın. Havlularınızı ve diğer eşyalarınızı sepete koyun – ev gibi hissettirirler.

Rahatlatıcı İskandinav Banyo Dekorasyonu

İskandinav banyo dekorasyonu

Belkide banyo dekorasyonu için en sakin ve huzur veren dekor iskandinav tarzıdır. Şık ve doğal banyo çeşitleri arasında en güzel iskandinav banyosu  geleneksel renk şeması siyah ve beyaz, elbette gri, lacivert ve bazı renkli dokunuşlar da mevcut. İskandinav banyo dekorasyonu yaparken doğal bir ahşap veya seramik sıcak bir his veren banyonuzu gerçekten huzura dönüştüren yeşil bitkiler ekleyerek rahatlamanın tadını çıkarın ve ilham alın!

İskandinav banyo dekorasyonu için kullanılacak renkler genellikle tamamen nötrdür. Banyonuzu beyaz, kirli beyaz, bej, ten rengi ve açık gri, ancak siyahın alana dram eklediği siyah ve beyaz alanları da görebilirsiniz . Huysuz alanları da deneyin: siyah ve gri şimdi dekor için moda. Sıkıcı görünümlerden kaçınmak için sadece saksı yeşillikleri ekleyin, banyoya renk ve taze bir his getirecektir.

 

Rustik Banyo Dekorayonu

rustik banyo dekorasyonu

Rustik banyo dekorasyon stili doğaya yakın olup onu tasarım yapma anlamındadır. Herşey den önce ana özellikleri doğal ürünler yakın olan seramik ve ahşap mobilya olarak sakin olan modelleri ile dekore edilir.  Rustik banyo rahatlatıcı ve sakinlik ile doğal ahşap ve fayanslar ile uyum içinde oluşuna karar verip, dokunuşlar yapmalısınız.

 

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!