(25 kg) 1 Torba Yapıştırıcı Kaç m2 Seramik Fayans Döşer

(25 kg) 1 Torba Yapıştırıcı Kaç m2 Seramik Fayans Döşer

Bir Torba Yapıştırıcı Yer ve Duvarda kaç m2 fayans seramik yapar

Torbası standart 25 olan fayans seramik yapıştırıcıları ne kadar yer yapar konusunda bir çok birbirine benzer 5-7 m2 yer yapar diye bir çok söylem olmuş. Fakat unutulan yada kulaktan dolma söylemek için söylenmiş yanıltıcı bilgi bunlar. # Peki ne kadar yer yapar? Öncelikle seramik fayans yapıştırma harcı hiç bi zaman gerçekten işinin ehli fayans ustası tarafından 7 m2 yi zaten saymıyorum ( cam mozaik döşeme harici) 5 m2 yi bile yaptığı zor olmuştur. # Oda nasıl ? Yapılacak banyo, mutfak, zemin döşemede keşif, etüd, metraj için gidildiğinde yapıştırıcı hesaplama neye göre nasıl yapılırdı bunu irdeliyelim. (25 kg) 1 Torba Yapıştırıcı Kaç m2 Seramik Fayans Döşer? işte cevabı acık net

Fayans seramik döşeme yapılacak zemin düz ise; yada fayans üstüne fayans yapılacaksa bile dahi malzeme ebatı ve uygulayıcı ustanın yapıştırma esnasında kullandığı tarak diş ölçüsü ile alakalıdır. Düz zemin, normal ebat seramik fayans (33×33- 25×33-45×45 ve 60×60) ise ve diyelim ki ustanın kullandığı tarak diş ölçüsü 8 mm ise bile 25 kg 1 torba yapıştırıcı 4 buçuk m2 fayans seramik döşeme yapar olarak hesaplanırdı ve uygulama esnasında asla 5 m2 yapmamıştır.

Pastane Mutfak Duvarına 10x20 Metro Siyah Fayans Döşeme

Diyeceksiniz ki 1 torba yapıştırıcı kaç m2 fayans, seramik döşeme yapar ? Eskiden tüm fayans ustaları 8 mm dişli tarakla çalışırdık şimdilerde ise 10 mm olarak kullanıyoruz. Buda fayans seramik yapıştırıcı sarfiyatı artırdı ve uygulama yaptığı metraj 4 m2 lere düştü. Buda yeterli cevap değil 1 torba yapıştırıcının ne kadar seramik fayans uygulaması yaptığına. İşte şimdi 2018 yılı ile bir torba yapıştırıcının ne kadar döşeme yaptığını bulalım.

(25 kg) 1 Torba Yapıştırıcı Kaç m2 Seramik Fayans Döşeme yapar

Tüm zemin duvar kaplamalarında seramik, granit, fayans ebatları büyüdü. Büyük ebat seramiklerde yapıştırıcı ile tam temas ve boşluk kalmaması için uygulama yöntemi (kombine) çift sürüm yapılması sağlıklı döşeme şeklidir. Hem zemine yapıştırıcı sürme , hemde malzeme arkasına sürülerek yapılmasına kombine sistem denir.

Büyük ebatlı seramik döşemelerinde mademki çift sürüm yapıyoruz buda 10 mm dişli tarakla norma yaptırıcı miktarı 4 m2 olan oran yarıya düştü. 60x 60 ve üstü 60×120, 120×240 ve duvarda kullanılacak diğer büyük ebatlarda 2 m2 ortalama döşeme yapar 1 torba yapıştırma harcı.

Kütahya seramik ürünü olan 120x 240 porselen seramik 2.88 m2 ye geldiğine göre 1 torba yapıştırıcı bir plaka seramiği yapıştırmıyor. Aynı hesap 60x 120 cm seramikler içinde geçerli. Büyük ebatlı ürünlerde çift sürüm yapmak kesinlikle doğru yapıştırma sistemidir. En son banyo, yer, duvar seramik modellerine göre 1 torba yapıştırıcının ne kadar fayans seramik yapacağı açık ve net ortada.

Büyük ebatlarda 1 torba yapıştırıcı 2 m2 seramik döşemesi yapar

sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagramlinkedin

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!