2023 yılının en beğenilen seramik fayans modelleri ve özellikleri

2019 yılının en beğenilen seramik fayans modelleri ve özellikleri

5 En iyi Yer Seramikleri – Seramik Modelleri ve Duvar Seramik Serisi başlıklı yazımı yazmadan önce tecrübem ve müşterilerin beğenisi üzerine araştırma yaptığımda  fark ettimki, insanlar ne istediğini biliyor fakat istedikleri ürünün özellikleri ne olduğunu bilmiyor.

2023 yılının en beğenilen seramik fayans modelleri ve özellikleri; Son yıllarda seramik endüstrisinin bir çok çeşitli ürünleri porselen olma özelliği ile göze çarpmaktadır. Doğanın yeniden hayatımıza seramik ile yansıması ile bir çok kombinasyonda ahşap, mermer, doğaltaş, beton ve tekstil modelleri bizlere zevkimize uygun seramikleri tasarım gerçekleştirmemizi sağlamaktadır.

# Araştırmada ulaştığım tercih isteklere göre şöyle, banyo için duvar fayansları, antre ve koridorda kullanılacak seramik modelleri, terasta hangi granit seramikler kullanılmalı,

# Banyo yer -duvarda aynı ürün kullanılması, leke tutmayan ,temizliği kolay antibakteriyal ürünler, kaymaz banyo seramikleri, 

İşte bu tanımlar aslında fayans seramik modelleri, yani diğer bir deyimle banyo, mutfak, yer-duvar seramik fayans çeşitleri olarak ifade edilir.

Bütçe ne olursa olsun hepimiz en güzeli olsun isteriz Banyo için en kalite fayans hangisi acaba demeyide ihmal etmeyiz. Bu konuyada değinelim banyo için hangi seramik fayans markaları daha kaliteli ülkemizde öne çıkan bir kaç seramik üretimi yapan yer duvar seramik fabrikaları fayansları hep trend olan ve çeşitleri bol olan çanakkale seramik, vitra, ege seramik, bien seramik, seranit serra banyo modelleri her renge, her mekana uygun değişik boyutları ile tüm aradığınız her çeşidi bulacağınız markalardır. Peki 2108 banyo fayans modelleri nelerdir?

Bundan sonra aradığınız banyo ve diğer mekanlar için aradığınız ürünleri seramik fabrikalarının en yeni modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olarak bulabilirsiniz. Hatta artık banyo, mutfak, teras, iç mekan, yer seramik döşemeleri, duvar fayans modelleri  ürünler hakkında detaylı bilgi aramanıza gerek yok piyasada bulunan 5 En iyi Yer Seramikleri ve ürün detaylarını modern seramik tasarımları ben zaten paylaşıyorum .İşte onlar;

 1. Mermer seramik fayans modelleri
 2. Ahşap seramik fayans modelleri
 3. Doğaltaş seramik fayans modelleri
 4. Beton seramik fayans modelleri
 5. Tekstil seramik fayans modelleri

1 – Mermer Desenli yer seramikleri – Seramik Modelleri

Banyo, Mutfak, İç Mekan, Dış Mekan Yer – Duvar Seramik Fayans Serileri 

En iyi Yer Seramiği Duvar Seramik Modelleri mermer Seramik Serisi en çok beğenilen ve tercih edilen klasikleşmiş modası hiç geçmeyen olduğu için ilk tanıtmak istediğim. Yer duvar en çok beğenerek döşeme yaptığım ürün ise Calacatta

Not: Eğer ki tadilat ve dekorasyon yapmak için hiç bir ürün fikrene sahip değilseniz. Yazımın tamamını okumanızı tavsiye ederim. Böylelikle hangi mekan için hangi ürün kullanma seçimi konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Peki mermer serilerini neden tercih etmelisiniz ? işte cevabı;

# Dünyaca ünlü mermerlerin seramiklere yansıması, etkileyici görünümü ile mekanlara modernlik katmaktadır. Mermerin asırlardan beridir gelen değişmez ve hep tercih edilmesi ise mekanlara kattığı değer ve ferahlık sağlamasıdır.

# Mermerin doğal dokusu ve sağlamlığı ile  çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı yapısı ile kolay temizleme. Işıl ışıl görüntüsü ile beyaz üzerindeki en doğal siyah damarların efekti zeminlere ihtişamlı olmaya davet ediyor.

Gri dekorasyon modası hiç bi zaman geçmeyen suyu andıran sürdürülebilirliği ile tasarlanmaktadır. Banyo mutfak, zemin mermer görünüme sahip seramik fayans çeşitleri eskiye nazaran daha büyük ebatlı ve dersiz seramik döşeme değilde daha ince 1 mm derz boşluğu ile bütünlük sağlar. Buda demek oluyor ki kirlenmeye karşı derz uygulama ile daha hijyen zeminler oluşturuyor.

Seramik firmaları artık mermer görünümlü sade yalın, ferah bir alan oluşturmak için seramik ürünleri yepazesini geniş tutarak müşteri zevk ve renklerine hitap etmekte. Bu sayede banyolar daha değişik dokuları ile daha kullanışlı banyo oluşturmak kolay zor olan ise seçim yapmak. banyo zeminine uygun mermer görünümlü seramikleri duvar ve zeminlerde kullanmak tamamlayıcı banyo ürünleri ile kullanışlı hale gelecektir.

Şimdi mermer koleksiyonunda yer seramikleri ürün seceneklerini inceleyelim.

# En çok tercih edilen kar beyazı görüntüsü ile üzerinde uzanan soft gri tonların kattığı ihtişam huzuru ve yaşam alanlarına aydınlık ve geniş görünüm katıyor.Dar ve küçük banyo dekorasyonunda geniş görünüm sağlamak için hem yer, hemde duvara kullanıma uygundur. Tüm yasam alanlarına dayanıklı kolay çizilmeyen yapıları ile her alan için düşünülen En İyi Seramik Fayans Koleksiyonunun en değerli ve yaygın ürün çeşidir. Tercih ebatları ise ileriye dönük 60 x 120 olarak en ideal boyuta sahiptir. Kullanım alanları ise

#   Banyo yer-duvar döşemesi

 Teras, bahçe, veranda zemin kaplamaları

 Avm, işyeri , yoğun insan trafiği olan tüm zeminler

 Dış cephe kaplamaları

 Mobilya, ahşap kaplama

Mermerin en doğal formu bu seri ile yine mekanların zemindeki göz bebeği. Siyah, gri, fildişi, sıcak ve açık ton çeşitleri beyazdan kızıla uzanması ile derinklik verir. Özellikle zeminlerde kullanıma uygunluğu ile tercih sebebi. Banyo mutfak ve diğer duvar kaplamalarında ışıklandırma ile romantik ortam oluşturan renk her ebatı ile büyük mekanların ışıltılı ve lüks olmasını sağlayacaktır. Döşemeye Uygun alanlar ise;

#   Banyo yer-duvar döşemesi

 Teras, bahçe, veranda zemin kaplamaları

 Avm, işyeri , yoğun insan trafiği olan tüm zeminler

 Dış cephe kaplamaları

 Mobilya, ahşap kaplama

Banyo, Mutfak, İç Mekan, Dış Mekan Yer – Duvar Seramik Fayans Serileri arasında mermerin klasik kahverengiye uzanan tonları ile harmanlanan seri, yaşam alanlarına trend modeller ile sıcak ve yumuşak ortam sağlayır. Gözü yormayan dinlendirici bir tarza sahip bu renk ürünler yine 2023 seramik fayans modellerinde olduğu gibi temizliği kolay olup antibakteriyel olma özelliğinide barındırır. 

#   Banyo yer-duvar döşemesi

 Teras, bahçe, veranda zemin kaplamaları

 Avm, işyeri , yoğun insan trafiği olan tüm zeminler

 Dış cephe kaplamaları

 Mobilya, ahşap kaplama

Gri dekorasyon modası hiç bi zaman geçmeyen suyu andıran sürdürülebilirliği ile tasarlanmaktadır. Banyo mutfak, zemin mermer görünüme sahip seramik fayans çeşitleri eskiye nazaran daha büyük ebatlı ve dersiz seramik döşeme değilde daha ince 1 mm derz boşluğu ile bütünlük sağlar. Buda demek oluyor ki kirlenmeye karşı derz uygulama ile daha hijyen zeminler oluşturuyor.

#   Banyo yer-duvar döşemesi

 Teras, bahçe, veranda zemin kaplamaları

 Avm, işyeri , yoğun insan trafiği olan tüm zeminler

 Dış cephe kaplamaları

 Mobilya, ahşap kaplama

mermer desenli yer seramik, mermer görünümlü yer seramikleri, mermer görünümlü yer seramiği, mermer banyo yer karoları, mermer yer karoları fiyatları, mermer bahçe, teras, bahçe, mutfak yer karosu, mermer yer seramikleri

2 – Ahşap yer seramiği – Seramik Modelleri

Banyo, Mutfak, İç Mekan salon, antre, koridor Yer – Duvar Seramik Fayans Serileri 

En iyi ahşap yer seramik serileri en çok beğenilen ve tercih edilen klasikleşmiş modası hiç geçmeyen yaşam alanlarının salondan odasına tüm zeminlere doğa etkisi veriyor. Şehrin gürültüsü beton yığınlarının içinde ağaç dokusu ile temizliği kolay sağlamlığı ile ön planda. Ahşap (parke) serileri

#  Peki Neden Ahşap?  İlhamını doğanın sonsuz renklerinden alan modelleri ile tasarlanmış yer duvar kaplama seramikleri yasam alanlarının her bölümünde kullanılarak mekana değer katıyor. İnsanların ruh hallerindeki biçimine göre yasama bakış açısından etki yapan ahşap seramikler zemin ebat ve görünümleri ile hayata ve alanlara enerji veriyor. Ahşap seramikler artık sadece banyo, mutfak zeminleri değil sağlamlığı dayanıklılığı ile de tüm salon, yatak odası ve oturma odası zemininde yer alıyor.

Dekorasyonda kullanılacak renkler ve özellikleri ile ahşaplar özgün çizgi ve ağaç deseni ile dinlendirici bir etki hissi katıyor zeminlere. Parke olan zeminler artık seramiklerin sağlamlık ve kolay temizlik katkısı ile daha ön görülen vurguları yasam alanlarına taşıyor. Doğanın tüm tonlarını seramiklerde bulmak mümkün. Diğer tanımıyla ahşap seramik modelleri hangi özelliklere sahip sırayla;

Evinize tabiatın dingin ruhunu ahşabın doğallığını seramiklerle hayatınız kolaylaştırıp sizlere doğa hissi yasamanızı sağlıyor.

Ahşap desenli seramikler mekanları değiştiriyor. Dilediğiniz her zemin ahşabın çekici ve doğal dokusu ile süsleniyor alternatif renk secenekleri ilede ruhunuza hitap ediyor doğanın eşsiz yüzeylerini evlerinize taşıyor.

Ahşap Seramik temizliği kolaydır ve özel bakım gerektirmez. Aynı zamanda mekanda ahşabın sıcaklığını hissetmek isteyenler için ağaçlara zarar vermeyen bir çözüm olduğu için doğa dostu bir seçimdir Parke Görünümlü Seramik Modelleri yapmak.

Aşınmaya dayanıklı , kolay çizilmez ıslak zeminlerde kaydırmaz  mevsim şartlarına görede don ve sıcağa karşı dayanlılığı ile her alanda zarif ve idealdır ağaç görünümlü seramik döşemesi tercihi.

Mekanların havasını değiştirecek çevreci koleksiyonlar Seramik Parke modelleri doğal ahşap görünümü yasadığımız tüm mekanları sarıyor. Banyoda, mutfakta, salonda, dış mekanlarda veranda , bahçe seramik kaplamalarında ayrıca yoğun insan trafiği olan işlek mekanlarda modernlik sağlar.

Restorant, cafe, alışveriş merkezlerinde tercih edilen ve mekanın havasını ortamını değiştirip sağlığı ve kaliteli seramik ustası tarafından döşemesi yapılınca da ayrı bi güzelliğe bürünüyor zeminler. Ahşap parkenin kullanımı ve temizliği zordur.

Kaydırmazlık dona sıcağa ve yoğun insan trafiğine dayanıklı kolay aşınmayan konumdadır Ahşap görünümlü seramik fayans modelleri, Ahşap Görünümlü Seramik Modelleri ormanın en heybetli ağaçları evinize geliyor.

Ahsabın sıcaklığı ayaklarınızın altında adeta ormanda dolaşıyormuş hissi ile estetik görünüm sağlıyor. Seramiğin dayanıklı yapısı ve seramik uygulama ustasının harmanlaşması ilede kır evi tarzına dönüşüyor.

Modern tasarımlar, Zemin döşemeleri için ahşap ürün detayları ve özellikleri;

Doğadaki bir ağaç gövdesindeki en doğal haliyle seramik yüzeyine yansıyan seramik. Ahşabın yalın haliyle göze hoş gelen ve insanın pisikolojisine verdiği sıcaklıkla katkı saylayan yumuşak dokulu efektler barındırıyor. Evin tüm alanlarında kullanımın yanı sıra işyei, büro, sosyal alanlarda döşemesi ilede tüm mobilya kombinasyonun uyum sağlama özelliğide tasıyuor.

Ormandaki ağaç güzelliğini ve doğanın o sonsuz zerafetini taşıyan seri, seramik üzerindede zengin doku ve hava barındırıyor. Dokunulduğunda ağaç hissi veren kahverengi renk seceneklerinin sadece bir tanesi bu ürün, Doğanın izlerini sürdürme ve iç mekanlarda tercih edilen ve spa gibi ıslak zeminlerde değişik ambians etki veren durumdaki ahşap seramik serisi

 ahşap görünümlü yer seramik modelleri, ahşap görünümlü yer seramikleri, ahşap görünümlü yer seramiği, ahşap yer karoları, ahşap yer karosu, ahşap yer karosu balkon, ahşap yer karosu banyo, ahşap yer karosu en ucuz, ahşap yer karosu fiyat, ahşap yer karosu fiyatları, ahşap yer karosu geçmeli, ahşap yer karosu nasıl döşenir, ahşap yer seramikleri

3 – Doğal taş yer seramikleri – Seramik Serileri

Banyo, Mutfak, İç Mekan Avm, salon, antre, koridor teras Yer – Duvar doğaltaş döşeme Serileri 

En iyi doğaltaş seramik modelleri ve serileri belkide tüm yaşam alanlarımızın hem iç hemde dış mekan tasarımı ve uygulamasında tercih edilecek seramik modellerinin başında geliyor.

Dekorasyon alanında dilde en çok duyduğumuz “bu seramik kayarmı” bu yüzeysel bir istektir. Nedeni ise ıslak zeminlerde, bahçe, teraslarda suya maruz kaldığında gerek çıplak ayak gerek, ayakkabı ile kayması yürüme zorluğu çekmek ve sakatlığa sebebiyet vermemek adınadır. İşte tam bu noktada devreye giren tek seramik doğaltaştır.

Peki Doğaltaş seramikler hangi özelliklere sahiptir?

Sahra çölleri ve amazon ormanları dahil dünyanın bir çok ülkesinin çeşitli yerlerinden çıkarılır doğaltaşlar doğal taşlar. Doğaltaş modelleri özgün desen ve sırlı modelleri ile porselen içerikli olup her mekana döşenebilir.

Canlı oluşu ile birlikte özel bakım gerektirmeyen su emme özelliği az olup dış mekan kaplamasında kuşkusuz tek döşeme malzemesidir. Şimdilerde o kadar teknolojik üretim sağlanıyorki kendini temizleyen özelliği ile birlikte antibakteriyel olma özelliğide yaşıyor.

Mimari proje kapsamında ebat ve her tarza uygun çeşitleri insan trafiği yogun olan avm. cafeterya, hastane, ile birlikte iç mekan kaplamalrı için sınırsız renk olanağı var.

iklim koşullarına uygun, dona ve aşırı sıcağa dayanıklıdır.

Bazı doğal taş modelleri

Doğaltaş seramik serilerinin en çok tercih edilen her mekana ve her tarza uygun renk modeli. Her mekan sınırı tanımamakla birlikte her mevsim için hem iç, hem dış mekanda her zaman canlı ve ilk günki doğallığını koruyabilen doğaltaşlardır. İnsana sıcak , mekana değişik ambians katan gri, antrasit renkli doğaltaş serileri rektefiyeli her ebatta üretilerek yasam alanlarına zenginlik veriyor.

Doğaltaş görünümlü yer seramik modelleri, Doğaltaş görünümlü yer seramikleri, Doğaltaş görünümlü yer seramiği, Doğaltaş yer karoları, Doğaltaş yer karosu, Doğaltaş yer karosu balkon, Doğaltaş yer karosu banyo, Doğaltaş yer karosu en ucuz, Doğaltaş yer karosu fiyat, Doğaltaş yer karosu fiyatları, Doğaltaş  banyo, mutfak,bahçe, teras, iç mekan, dış mekan ahşap yer karosu nasıl döşenir, ahşap yer seramikleri, Doğaltaş  yer seramik döşemeleri, Doğaltaş  modelleri

4 – Beton desenli yer seramikleri ve modelleri

Banyo, Mutfak, İç Mekan, Dış Mekan Yer – Duvar beton Seramik Serileri 

En şık tasarım ve yer seramikleri arasında son yıllarda en çok tercih edilen yer seramikleri ile en trend beton seramik serileri. Mekanlar kattığı ihtişamlar mimari projelerin tek yer döşeme seramik modelidir.

Beton seramik serileri görselliğinin yanı sıra bir çok özelliğide kalitesi ile içinde barındırır. Dekorasyon alanında yer seramikleri seçerken sizleri almaya en büyük etken porselen olmasıdır.

Rektefiyeli olması ile kadifemsi yüzeyi ve göze hoş gelen görünümleri ile de mekanlara değer vererek zenginlik katar.

Beton Seramik karoları dirençlidir ve narin bir dış görünüme sahiptir. Buna ek olarak, seramik en zorlu zevkinize de cevap veriyor.  

Beton Görünümlü Seramik karo ile mekana zenginlik, hayatınıza kolaylık sağlayın

 • Beton Seramik karolar banyo ortamlarınız için gerekli hijyen sağlar.
 • Yaratacağız benzersiz ortamları ile Beton karoların en son tasarımlarnı uygulama .
 • Beton desenli Seramik, banyoyu süslemek için en kullanışlı malzemedir .
 • Ayrıca, soyluluk ve dayanıklılık için Beton seramik seçin.
 • Çok modern bir çizgili tasarıma sahip porselen seramikler ile yumuşak renkte mekanlar
 • Doğanın canlı doğasını yansıtan Beton rektefiyeli seramikler kullanın
 • Zeminleri Düz tonlarda klasik seramik karolarla birleştirin .
 • Modern ve zarif ortamlar sunun seramik döşeme ile kendinize.
 • Tasarım yeniliğinin tazeliğini seramik yenileme ile muhafaza edin
5 – Tekstil dokulu yer seramikleri ve çeşitleri

Banyo, Mutfak, İç Mekan, Dış Mekan Yer – Duvar tekstil Seramik Serileri 

Tekstil desenli yer duvar seramikleri mekanlara zerafet ve zarif dokunuşlu hareket sağlar. Çizgileri ve desenleri yer ve duvarlara çarpıcı etki verir. Zengin dekor çeşitleri ile sadece iç mekanları güzelleştirme için biçilmiş kaftan. Kumaşa benzeyen görünümü ile sanki kumaşa dokunma etkisi verir.

5 en iyi porselen yer seramikleri 

 # antislip yer seramiği , banyo yer seramikleri 3 boyutlu, banyo yer seramikleri fiyatları, granit yer seramikleri fiyatları, gri yer seramikleri, ofis yer seramikleri, otantik yer seramikleri, parlak yer seramikleri nasıl temizlenir, porselen yer seramikleri, porselen yer seramikleri fiyatları, renkli yer seramikleri, retro yer seramikleri, seramik yer döşemesi fiyatları, seramik yer göbekleri, seramik yer kaplama, seramik yer kaplaması, seramik yer karo modelleri, seramik yer karolari, seramik yer panoları, seramik yer vazoları, seramik yer ve duvar, seramik yer zemini, teras yer seramikleri, ucuz yer seramikleri fiyatları, veranda yer seramikleri, vitra yer seramik modelleri, vitra yer seramikleri, yeni yer seramikleri, yer duvar seramikleri, yer döşeme seramik fiyatları, yer döşeme seramikleri, yer granit seramik, yer göbek seramikleri, yer karo seramik fiyatları, yer karosu 33*33, yer karosu 60×60, yer karosu ahşap, yer karosu al, yer karosu en ucuz, yer karosu taş, yer karosu temizliği, yer seramik cesitleri, yer seramik döşeme, yer seramik döşeme modelleri, yer seramik döşeme nasıl yapılır, yer seramik döşemesi, yer seramik ebatları, yer seramik fiyat, yer seramik fiyat listesi, yer seramik fiyatları, yer seramik fiyatları 60×60, yer seramik fiyatları istanbul, yer seramik göbek, yer seramik karo, yer seramik markaları, yer seramik modelleri, yer seramik modelleri ve fiyatları, yer seramik neden kabarır, yer seramik olculeri, yer seramik renkleri, yer seramik temizleme, yer seramik temizliği, yer seramik ucuz, yer seramik yapıştırıcı, yer seramik özellikleri, yer seramikleri beyaz, yer seramikleri dış mekan, yer seramikleri ebatları, yer seramikleri fiyatları, yer seramikleri granit, yer seramikleri iç mekan, yer seramikleri modelleri, yer seramikleri nasıl döşenir, yer seramikleri nasıl parlatılır, yer seramikleri siyah, yer seramikleri ucuz, yer seramiklerinin temizliği, yer seramiği boyutları, yer seramiği fiyatları, yer seramiği kalınlığı, yer seramiği modelleri, yer seramiği nasıl döşenir, yer seramiği nedir, yer seramiği seçerken, yer zemin seramik, 20×20 yer seramikleri, 30×30 yer seramikleri, 33×33 yer seramikleri, 3d yer seramikleri, 40×40 yer seramikleri, 45×45 yer seramikleri, 50×50 yer seramikleri
60×60 yer seramikleri


Umarım 2023 yılının en beğenilen seramik fayans modelleri ve özellikleri başlıklı bu yazımı faydalı bulmuşunuzdur. Teşekkürlerinizi Yazımın Ne kadar faydalı olduğunu Google’a göster butonunu kullanıp google‘a göstererek edebilirsiniz.


sosyal medya sayfalarımızdanda takip edebilirsiniz

Facebook, instagram, linkedin  pinterest

İLGİLİ YAZILAR

error: Content is protected !!